dinsdag, 29 september 2020 10:31

Vogelhuisje maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het maken van een vogelhuisje

Thema introductie welpen

Chil slaapt in en nest bij de Talaab poel, Marala slaapt staand op 1 poot in het water en Mor in een kuiltje tussen de struiken. Maar veel vogels vinden het fijn om in een nestkastje te slapen. Mowgli en Shanti vinden het leuk om voor hen een nestkastje te maken.

Beschrijving van de activiteit

Wat is er nou leuker dan broedende vogels bij het clubhuis of in je tuin? Lok ze met je zelfgemaakte vogelhuisje! Eind februari is de ideale tijd om zo'n nestkastje op te hangen. Download hier de bouwtekening en ga aan de slag! (Vraag je leiding of ouder op je een handje te helpen.)

Zaag de plankjes zelf of laat de onderdelen zagen bij de houthandel. Boor een gat boven in het stuk dat de voorkant wordt, dit wordt de vliegopening voor de vogel. Hieronder zie je welke grootte je nodig hebt voor welke vogel. Schroef, spijker of lijm vervolgens de delen in elkaar. Let op: lijm het dakje niet vast! Sla nu een spijker door bevestigingslat (zie bouwtekening) om je kastje aan de boom of muur te bevestigen.

Afmetingen vliegopening:

 • pimpelmees 26-mm
 • zwarte mees 26 mm
 • kuifmees 26 mm
 • koolmees 30-32 mm

Handige weetjes:

 • Hang de nestkast op een rustige plek zodat de vogels zich veilig voelen en naar binnen durven gaan.
 • Zorg dat er geen takken vlak voor de opening hangen.
 • Hang hem met de voorkant naar het oosten (ochtendzon).
 • Zorg dat de nestkast beschut is tegen de wind en buiten het bereik hangt van katten.
 • Hang de nestkast stevig op, zodat hij niet kan gaan slingeren of vallen.

Benodigd materiaal

 • Houten plankjes (zie voor afmetingen de bouwtekening) behandeld met beschermende beits.
 • Spijkers, schroeven of lijm
 • Zaag
 • Boor
 • Bouwtekening

Tips

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.

Aanvullende informatie

Lees 1332 keer Laatst aangepast op zondag, 19 maart 2023 14:00
Log in om reacties te plaatsen