zaterdag, 10 november 2018 15:31

Gold fever

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Het doel is om een pikhouweel en een akte te bemachtigen voor de goudzoeker. Hiervoor moet je activiteiten doen bij andere karakters en voorwerpen ruilen.

Beschrijving van de activiteit

De kinderen moeten voor de goudzoeker een eigendomsakte en een pikhouweel zien te bemachtigen. In het dorp zijn allerei mensen die de welpen kunnen helpen om deze spullen te krijgen. Ze willen hier echter allemaal iets voor terug. Bovendien liggen er bandieten op de loer die steeds spullen van je afpakken.

Figuren

  Soort persoon Naam
1 Indiaan Schuwe Schaduw
2 Opperhoofd Crazy Horse
3 Barman Butch Cassidy
4 Sheriff Little Bill
5 Cowboy Davey Crockett
6 Danseres Alice Poker
7 Handelaar Wyatt Eary

Overzicht ruilhandel

Opperhoofd

Huiden

Handelaar

Dollars

Sheriff

Maïs

       
     

Barman

Maaltijd

Handelaar

Gitaar

   

Danseres

Koeien

Danseres

Melk

Sheriff

Piepers

   

Cowboy

Acte

 
 

Cowboy

Gedicht

Danseres

Reactie

Cowboy

Tekening

Danseres

Reactie

 

Goudzoeker

Goedgraven

 

Barman

Boeket

Barman

Whisky

Indiaan

Pijl en boog

 

Opperhoofd

Pikhouweel

 
     

Sheriff

Aardbeien

Handelaar

Veren

   

 

Schuwe Schaduw (Indiaan)

Inventaris

 • Kleding indiaan
 • Kleding rover
 • 10 kaartjes pijl en boog
Ontvangen Geven
Whisky Pijl en boog

Jij bent de indiaan Schuwe Schaduw. Je hebt altijd het idee dat je achterna gezeten wordt wees creatief in het verzinnen wie. Hierdoor laat je jezelf niet veel zien aan de mensen in de buurt. Je verblijft in de schaduw en loopt weg zodra je iemand in de buurt ziet. Je vermijdt contact als welpen een eindje uit de buurt zijn en loopt dan bijvoorbeeld ander kant op als je ze tijdig ziet, maar zijn ze heel dicht bij dan hoef je niet weg te rennen.

Bij de start van het spel ben jij nog nergens te vinden aangezien jij dan ook de rol van rover hebt na 20 a 30 minuten laat je je een tijdje zien. Merk je dat veel welpen jou gevonden hebben dan kun je weer een tijdje rover spelen. Zorg dat je het laatste 30-45 minuten van de speeltijd weer te vinden bent

Piji en boog

Als de welpen je eenmaal gevonden hebben en ze vragen je of je een pijl en boog hebt (dat je geleend hebt van het opperhoofd Crazy Horse) ,dan bevestig je dit. Maar je wilt de pijl en boog niet zomaar weggeven, want je voelt je veiliger met pijl en boog. Vraag of de welpen je een ties drank willen brengen, want daar wordt je rustig van. Als de welpen je een kaartje Whisky geven, Beef je hen het kaartje PijI en boog.

Crazy Horse (opperhoofd)

Inventaris

 • Kleding opperhoofd
 • 10 kaartjes huiden
 • 10 kaartjes pikhouweel
Ontvangen Geven
-- Huiden
Pip en boog + adelaars veren Pikhouweel


Hoewel andere stammen het liefst handel met de blanken vermijden doe jij niet zo moeilijk. Sterker nog je hebt veel interesse in de blanke en wilt wel degelijk handel met ze drijven. Om de relatie met de andere stammen goed to houden mogen zij niet weten dat jij handel drijft met de blanke indringers. Loop rustig over het terrein. Je bent wel achterdochtig en wilt alleen praten met een groepje welpen als er niemand anders in de buurt is. Ook geen andere groepjes. Onderbreek het gesprek als er toch iemand dicht in de buurt komt. Praat op fluistertoon.

Handel in huiden

Als de deelnemers vragen of ze iets voor je kunnen doen of hoe ze geld kunnen verdienen weet je wel iets (na goed om je heen to hebben gekeken of er niemand in de buurt is die jou kan horen). Jouw stam heeft onlangs een hele goede jacht gehad. Hier zijn veel huiden van over. Je kunt zelf echter niet bij de handelaar terecht. De welpen kunnen de huiden voor jou verhandelen bij de handelaar. Dan krijgen zij wel wat geld voor de moeite.

Pikhouweel

Als de welpen vragen of je iets hebt om goud mee te delven zeg je dat je wel een pikhouweel wilt geven, maar dat je eerst de MI en boog terug will hebben die Schuwe Schaduw van je geleend heeft. Vertel dat Schuwe Schaduw zich niet gemakkelijk last vinden. Daamaast moeten de welpen de welpen adelaarsveren voor je regelen. Die heb je nodig voor de tooien van de indianen van je dorp. Als de welpen het kaartje Pijl en Boog en Adelaarsveer voor je hebben (last ze die tegelijkertijd inleveren) geef je ze het kaartje Pikhouweel.

Butch Cassidy (barman)

Inventaris

 • Kleding barman
 • 20 kaartjes Whisky
 • 10 kaartjes maaltijd
Ontvangen Geven
Mooi boeket Whiskey
Maïs + Piekers Maaltijd

Jij bent de barman van de enige Saloon in de stad. Door je strenge aanpak is het in jouw bar altijd rustig. Je hebt echter ook een zachte kant. Je houdt van mooie mannen. Praat lekker stoer over jouw geweldige bar. Prijs je dranken en overheerlijke maaltijden aan. Wanneer een groepje bij je is geef je ook je voorkeur aan voor mooie mannen. Wie weet zit er iets leuks tussen alle nieuwe mensen in de stad.

Drank

In je bar heb je een scala aan sterke dranken te koop. Als de deelnemers vragen of je een fles drank voor ze hebt, wil je wel iets regelen. Als zij een mooi boeket bloemen voor je regelen, wil je ze wel een flesje meegeven. (Ze mogen hier natuurlijk niet zelf van drinken)

Bedenk zelf aan welke eisen de bos bloemen moet voldoen. Dat kan gaan over kleur of andere soorten bladeren die erin moeten zitten. Laat het niet te makkelijk gaan en wissel af zodat niet iedereen hetzelfde boeket moet regelen. Als de welpen terugkomen met het boeket dat aan jouw eisen voldoet, geef ze dan een kaartje Whisky.

Maaltijd

Jouw kookkunsten zijn vermaard: De maaltijden in jouw saloon zijn de beste in de weide omtrek. Als de welpen vragen of je een maaltijd voor ze wilt bereiden, wil je dat zeker voor ze doen. Je hebt nog wel een paar ingrediënten nodig. Maïs en piepers. Als de deelnemers het kaartje maïs én piepers voor je hebben (Laat ze die tegelijkertijd inleveren om verwarring te voorkomen) geef je ze het kaartje maaltijd.

Little Bill (sheriff)

Inventaris

 • Kleding sheriff
 • 10 kaartjes Maïs
 • 10 kaartjes piepers
 • 10 kaartjes aardbeien
Ontvangen Geven
Dollars Maïs
Melk Piepers
Whisky Aardbeien

Jij bent de Sheriff van dit mooie stadje. Al jarenlang is er geen fatsoenlijke schietpartij of bargevecht meer geweest. Dit heeft je de tijd gegeven om je te storten op je grote hobby tuinieren. Aangezien er niets anders is om over te praten heb je het veel over tuinieren en groenten of over de insecten en ander beesten die je planten vernielen.

Maïs

Als de welpen vragen of je maïs voor ze hebt, dan mogen ze het van je kopen. Ze moeten je een kaartje dollars geven. Met andere handelswaren kun je niets. Als ze je een kaartje dollars geven geef je ze een kaartje maïs.

Piepers

Als de welpen vragen of je piepers voor ze hebt, twijfel je even en zeg je dat je die wel wilt ruilen. Je hebt namelijk plotseling een tekort aan melk. Vraag of ze melk voor je kunnen regelen. Als ze je een kaartje melk geven geef je ze een kaartje piepers.

Aardbeien

Als de welpen vragen of je heerlijke aardbeien voor ze hebt, heb je in eerste instantie veel moeite om hier afstand van te doen. Je bent namelijk dol op je aardbeien en de oogst was niet goed dit jaar. Dan bedenk je je dat je sterke drank voorraad op is. Vraag ze of ze een flesje sterke drank voor je kunnen regelen. Als ze je het kaartje Whisky geven, geef je ze het kaartje aardbeien.

Davey Crockett (cowboy)

Inventaris

 • Kleding cowboy
 • 10 kaartjes acte
 • Pennen
 • Potloden
 • Papier
Ontvangen Geven
-- Opdracht gedicht
Bedankbriefje gedicht Opdracht tekening
Bedankbriefje tekening Opdracht gitaar
Gitaar Acte

Jij bent een echte cowboy. Na vele omzwervingen samen met je paard ben kwam je aan in dit stadje. Daar ontmoette je de vrouw van je dromen Alice Poker. Een danseres in de Salloon. Om indruk op Alice te maken heb je veel land in de regio gekocht. Maar helaas is Alice nog niet op je gevallen. Je laat duidelijk merken dat je verliefd bent. Je raakt niet uitgepraat over hoe mooi Alice wel niet is.

Acte

Als de welpen aan je vragen of je een acte voor ze hebt, zeg je dat je wel een stukje grond kunt missen, maar dat je je niet goed kunt concentreren en daardoor niet meer weet waar je de acte hebt gelaten. Alice is zo mooi! Je wilt graag indruk op haar maken, maar je bent helemaal niet creatief. Als de welpen je willen helpen om haar het hof te maken, wil je wel goed gaan zoeken naar de acte.

Gedicht

Als eerste wil je graag dat de welpen een fraai gedicht maken voor Alice. Wees zeer kritisch: het moet echt mooi zijn, want je wilt indruk op haar maken. De welpen mogen hier best lang mee bezig zijn. Als ze eenmaal een gedicht hebben gemaakt waar je tevreden over bent, ze je je naam eronder en Iaat je de deelnemers het bezorgen bij Alice. Ze mogen natuurlijk niet vertellen dat zij het hebben gemaakt.

Tekening

Na verloop van tijd zullen de welpen terugkomen met een bedankbriefje van Alice. Wat ben je blij! Je neemt het bedankbriefje in en vraagt de deelnemers of ze nu een tekening voor van haar willen maken. Ook hier geldt: wees kritisch. Ze moeten er vooral tijd en moeite in steken. Als ze eenmaal een tekening hebben gemaakt waar je tevreden over bent, ze je je naam eronder en laat je de deelnemers haar bezorgen bij Aice. Ze mogen ook deze keer niet vertellen dat zij de tekening hebben gemaakt.

Instrument

Wanneer de deelnemers terugkomen met het bedankbriefje voor de tekening ben je als het kan nog blijer. Je neemt het bedankbriefje in. Nu moet je de laatste stap zetten: je wilt een serenade brengen aan je grote liefde, maar je hebt geen muziekinstrument. Vraag aan de welpen of ze dit willen regelen. Als de welpen terugkomen met een kaartje gitaar ben je lyrisch en spring je blij rond. Nu kun je je voorbereiden op een prachtig lied. Je geeft hun als beloning het kaartje acte.

Alice Poken (danseres)

Inventaris

 • Kleding danseres
 • 30 Kaartjes koeien
 • 10 kaartjes melk
 • Pen en papier
Ontvangen Geven
5x koeien Melk
Gedicht Bedankbriefje gedicht
Tekening Bedankbriefje tekening

Jij bent Alice Poker, een danseres in de lokale saloon. Daar ben je elke avond te vinden om de gasten te vermaken. Overdag werk je op de ranch van je vader waar jullie koeien houden. Je hebt een vaste plek waar je met altijd de koeien laat grazen.

Melk

Als de welpen aan je vragen of je melk voor ze hebt, zeg je dat je wel wat van je koeien voor ze kunt melken, maar dan moeten ze je wel helpen om ze te vinden. De koeien zijn namelijk geschrokken van een coyote en hebben zich verstopt. Met vijf koeien kun je genoeg melk regelen. (Zorg dat de kaartjes steeds verstopt zijn. Maak het niet te makkelijk. Wanneer er niet meer genoeg kaartjes verstopt zijn kun je zeggen dat de koeien nu niet genoeg melk leveren en dat ze later terug moeten komen) Als de welpen 5 kaartjes Koeien hebben gevonden en bij je afgegeven hebben geef je ze een kaartje melk.

Gedicht

Op een gegeven moment kunnen de welpen een gedicht voor jou bezorgen. Het is van je aanbidder Davey Crockett. Lees het en wees enthousiast. Schrijf een bedankbriefje waarin je zegt dat je het gedicht heel mooi vindt. Neem gerust de tijd voor dit briefje, een paar minuten is prima. Laat de deelnemers het briefje naar Davey brengen.

Tekening

Op een gegeven moment kunnen de welpen een tekening voor jou bezorgen. De tekening is van Davey. Bekijk de tekening aandachtig en wees weer enthousiast. Schrijf ook deze keer een bedankbriefje waarin je zegt dat je de tekening mooi vindt. Neem ook deze keer ruim de tijd. Laat het briefje naar Davey brengen.

Wyatt Earp (handelaar)

Inventaris

 • Kleding handelaar
 • 10 kaartjes dollars
 • 10 kaartjes gitaar
 • 10 kaartjes veren
Ontvangen Geven
Huiden Dollars
Maaltijd Gitaar
Aardbeien Veren

Jij bent de trotse eigenaar van een handelspost. Het maakt je niet uit met wie je handelt. Als het maar winst of iets lekkers oplevert. Je bent goed bevriend met het opperhoofd (Crazy Horse) van de indianenstam die in het gebied leeft. Al hebben jullie besloten deze vriendschap voor je te houden.
Loop rustig rond over het terrein. Je bent op zoek naar mooie deals. Praat vooral over allerlei soorten lekker eten, want daar ben je vooral dol op.

Handel met de Indianen

Als de welpen vragen of ze huiden bij jou kunnen verhandelen dan vraag je waar ze die vandaan hebben. Als ze zeggen dat het van Crazy Horse komt en ze geven je het kaartje huiden dan bekijk je eerst de kwaliteit. Laat dit een minuutje of twee duren. Vertel ze dat je de huiden wel verder kan verhandelen en geef ze wat dollars voor de hulp in de handel.

Gitaar

Als de welpen vragen of je een gitaar voor ze hebt moet je even in je administratie kijken of je er nog een op voorraad hebt. Ze hebben geluk je hebt er nog wel een liggen, maar je wilt daar wel iets voor terug. Je bent zo druk met de handel bezig geweest dat je geen tijd hebt gehad om een goede maaltijd te bereiden. Als de welpen die voor je regelen dan krijgen ze de gitaar. Als de welpen een kaartje maaltijd komen brengen, geef je ze het kaartje gitaar.

Veren

Als de welpen vragen of je ook adelaarsveren voor ze hebt denk je daar wel aan kunt komen. Ook hier wil je Het is al lang geleden dat je aardbeien op hebt en daar heb je super veel zin in op zo'n mooie dag. Als de welpen aardbeien voor je regelen wil jij ze wel de adelaarsveren geven. Als de welpen je een keertje met aardbeien brengen geef je ze het kaartje veren.

Benodigd materiaal

Tips

 • Vanaf de welpenleeftijd kunnen ze zelfstandig alles regelen. Voor explorers kun je de opdrachten iets moeilijker maken.
 • De eerste keer is er wat meer voorbereidingswerk omdat je alle kaartjes moet knippen. Wanneer je dit goed doet kun je het spel later nog een keer gebruiken en is er vrijwel geen voorbereiding meer nodig.
Lees 3561 keer Laatst aangepast op woensdag, 17 juli 2019 21:33
Log in om reacties te plaatsen