woensdag, 13 juni 2018 23:15

Super mario kasteel verdedigen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

De kinderen moeten zoveel mogelijk gouden sterren, verdedigingswerken, powerups en munten zien te verzamelen.

Beschrijving van de activiteit

De kinderen worden in groepjes verdeeld. Bij de centrale post kunnen de kinderen munten verzamelen. Met deze munten kunnen ze powerups, verdedigingswerken of goude sterren kopen bij de handelspost.

Onderweg kunnen ze elkaar tikken. De speelkaart die ze hebben bepaald wie er wint. (hoogste nummer wint met uitzondering van het allerhoogste cijfer. Deze wordt verslagen door het laagste cijfer) Als een kind verslagen is geeft hij alle kaartjes die hij bij zich heeft af aan het ander kind.

Heeft het kind een powerup dan kan er een kasteel aangevallen worden. Is je powerup sterker dan de verdediging van het kasteel dan krijg je alle kaarten die in dat kasteel aanwezig is. De verdediging van het kasteel wordt vernietigd. Is de verdediging sterker dan raakt het kind al zijn kaartjes inclusief de powerup kwijt.

Voorbereiding

De welpen worden in drie gelijke groepjes verdeeld.

Materiaal

  • 4 stokken kaarten
  • Kaartjes voor spel

Spelbeschrijving

Bowser valt het kasteel van prinses peach regelmatig aan. Het komt dan regelmatig voor dat hij haar ontvoert en meeneemt naar zijn eigen kasteel. Om beter te worden in het verdedig van ons eigen kasteel en het aanvallen van het kasteel van bowser moeten we dit oefenen.

Doel

Het doel van het spel is om zoveel mogelijk gouden sterren te bemachtigen. Deze kun je verdienen door genoeg munten in te leveren. Het groepje met de meeste gouden sterren en restvermogen heeft gewonnen.

Start van het spel

De groepjes gaan samen met een leiding naar hun kasteel. Hier kan de groep in twee of drie subgroepjes verdeeld worden (verdedigers, aanvallers en verzamelaars). De leiding is de kasteelmeester. Elk kind krijgt een kaartje uit de stok met kaarten.

Schildpad

In het speelveld zit ook een leiding als schildpad. Hier kunnen de kinderen munten halen. Per keer mag er maar 1 munt opgehaald worden. Deze munten moeten vervoerd worden naar het kasteel.

Handelspost (kan eventueel samen met de schildpad)

Bij de handelspost kunnen de welpen verdedigingswerken voor hun kasteel kopen. Ook kunnen ze powerups kopen om door de verdediging van andere kastelen heen te breken.

Verdedigignswerken en powerups

Verdediging Powerup

Leger Gooba's

Kosten: 10 munten

Rode mushroom

Kosten: 15 munten

Vleesetende plant

Kosten: 20 munten + goomba's

Boomerangbloem

Kosten: 25 + mushroom

Naaldbollen

Kosten: 50 munten + plant

Vuurbloem

Kosten: 25 + boomerangbloem

 

Powerstar

Kosten: 35 + vuurbloem

Gouden ster

Kosten: 30 munten

Munten

 

Verloop spel

De welpen gaan bij de schilpad munten halen. Deze verzamelen ze allemaal in hun kasteel. Zodra ze genoeg hebben voor het kopen van een verdediging of powerup kunnen ze de munten bij de handelspost inleveren.

Maar let op! Onderweg kunnen de welpen getikt worden door andere groepjes. Als je getikt wordt laten de welpen tegelijkertijd hun speelkaart zien. De persoon met de hoogste waarde wint alle spullen die de welp op dat moment bij zich heeft. Deze zijn dan van de andere groep. Ook de speelkaart wordt afgegeven.

Aanvallen van een kasteel

Wordt een aanvaller getikt door de verdediging dan bepaalt het kaartje wie er gewonnen heeft. Komt de welp zonder getikt te worden in het kasteel dan kan hij de kasteelmeester aanvallen. Wint de kasteelmeester dan mag er één munt meegenomen worden. Wint de aanvaller dan worden alle munten meegenomen en verdedigingswerken weggehaald en moet het kasteel dus weer opnieuw opgebouwd worden. Gouden sterren kunnen niet afgenomen worden!

Rode mushroom verslaat gewoon kasteel

Boomerangbloem verslaat het leger Goomba's

Vuurbloem verslaat de vleesetende planten

Powerstar verslaat de naaldbollen

Benodigd materiaal

Tips

  • Deze activiteit is een variant op de draak in de wapenwinkel.
  • De eerste keer is er wat meer voorbereidingswerk omdat je alle kaartjes moet knippen. Wanneer je dit goed doet kun je het spel later nog een keer gebruiken en is er vrijwel geen voorbereiding meer nodig.
Lees 2613 keer Laatst aangepast op woensdag, 17 juli 2019 21:34
Log in om reacties te plaatsen