maandag, 09 oktober 2023 14:37

Weekendkamp Hollywood

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

(Het kampformulier doet het niet, dus hierbij het kamp als acitiviteit)

Thema verhaal

Thema

De Scouts worden uitgenodigd voor 2 dagen Hollywood door een bekende Regisseur Emmy  voor het filmfestival waarvan de Oscaruitreiking de afsluiting is. Hij heeft het voor elkaar gekregen dat zijn film in première gaat op de avond van de uitreiking.  Hij is behoorlijk trots op zijn film (idk, Scouts in … Space? Hollywood?) en wil ons graag een kijkje geven in de verschillende studio’s die betrokken zijn bij het maken van zijn film.  

Ze mogen hier rondkijken in de verschillende studio’s die er zijn. Elke studio heeft zich weer op wat anders gericht. Eveneens zijn er speciale studio’s die zich richten op het verzenden van boodschappen via de ether. Hier kunnen de Scouts met andere Scouts van over de hele wereld communiceren. Er zijn ook studio’s die zich juist richten op het ontwikkelen van animaties of het verkennen van nieuwe technologie. 

Laat die avond komt de regisseur met verschrikkelijk nieuws: de band waarop de complete film stond is verloren gegaan. Een van de medewerkers heeft niet staan opletten en heeft een andere film er overheen geschreven. Er zijn maar een paar delen van de film die nog intact zijn. Dikke paniek voor de regisseur omdat de première morgenavond is en zij eveneens niet genoeg geld heeft om de filmstudio nog een dag te reserveren, het productieteam te betalen en de acteurs terug te laten komen om alle missende onderdelen te filmen. Zij vraagt of de Scouts bereid zijn om haar te helpen met het verdienen van het geld om de studio te huren en of zij haar morgen willen helpen om de missende stukken te filmen. 

Met het avondspel kunnen de Scouts geld verdienen door een handelsspel/smokkelspel? Hoe meer geld ze verzamelen hoe meer materiaal de regisseur kan huren om zijn film af te maken. (Er moet dus een chart zijn waarop wordt aangegeven hoeveel elk materiaal is, bijv. een camera is €300, goeie verlichting is €200 ect.). Wat ze behalen wordt dus de volgende dag aan ze beschikbaar gesteld voor het filmen. De regisseur bedankt ze en hoopt dat ze hem morgen goed kunnen helpen tijdens het filmen.

Vlak na het ontbijt wanneer de bevers en welpen er ook zijn, verschijnt de regisseur, zij heeft het voor elkaar kunnen krijgen om de studio te reserveren en alle spullen zijn gearriveerd. Het enige wat hij nog nodig heeft is een crew om te filmen en de acteurs die het script spelen. Zij is blij dat er zoveel mensen zijn komen opdagen op zijn oproep voor figuranten. Omdat zij het niet voor elkaar krijgt om iedereen tegelijk in de studio te laten stelt zij voor om de groep op te splitsen in kleinere groepjes. Zij hoopt dat iedereen meehelpt om het een succes te maken en wenst iedereen een goede werkdag toe. 

Aan het einde van de middag zit al het filmwerk erop. De regisseur bedankt de extra figuranten voor het harde werk en hoopt ooit in de toekomst weer een keer met ze te kunnen werken. Hij bedankt de Scouts voor hun harde werk en hoopt ze die avond te zien bij de première van de film. Zelf verdwijnt hij om ervoor te zorgen dat de film gemonteerd wordt. 

Later op die avond is het zo ver, de première van de film. Terwijl de gasten langzaam binnendruppelen op de rode loper, wordt er natuurlijk geposeerd en geïnterviewd. Daarna gaan we de film kijken die is gemonteerd. Natuurlijk worden daarna de Oscars uitgereikt, Oscar denkt dat dit eindelijk zijn jaar is om een oscar te winnen voor beste acteur(die hij niet wint). De regisseur is dolblij dat haar film zoveel Oscars heeft gewonnen en geeft dan ook een speech. Zij wenst aan het einde de Scouts een veilige reis terug naar huis en ziet er naar uit om mogelijk in de toekomst nog een keer met hun samen te werken. 

Benodigd materiaal

Planning

Vrijdag

18:30: Aankomst leiding

20:00: Aankomst Scouts en Explo’s

20:15: introductie thema

20:30: Handelsspel

21:30: Zenden/chatten / vossenjacht

23:00: Kids naar bed + bespreking leiding

Zaterdag 

07:45: Opstaan leiding

08:30: Ontbijt + vrije tijd

10:00 - 10:15: Ontvangst figuranten (welpen & bevers)

10:15  Ronde 1 Opmerkelijk Postenspel

11:00: Ronde 2

11:45: Lunch, bij goed weer buiten

12:30: Ronde 3

13:15: Ronde 4

14:00: Ronde 5 

15:00: Ophalen bevers en welpen

15:15: Opnames/zenden/chatten (beperkte vrije tijd activiteiten)

16:00: D&D en VR joinen/ relax de vrije tijd activiteiten

18:00 Vrijmaken beneden lokalen, vrije tijd kids (opruimen spullen)

18:30: Opsmikkelen avondeten

19:30 Vrije tijd kids (opruimen spullen)

20:30: Red carpet event

21.00 start film + uitreiking oscars

22:00: Ophalen en vertrek scouts/explo’s

Handelsspel

Verhaal: 

We hebben geen budget meer voor de film, omdat iemand de tape met de film ‘per ongeluk’ heeft gedeleted. Dus nu moeten de kiddos geld gaan verdienen zodat het filmen door kan gaan. Om dit te doen gaan de kinderen handelen met materialen die ook van pas kunnen komen voor het maken voor een film. Ze moeten tussen de posten heen en weer gaan om zo zoveel mogelijk geld te verdienen, maar, op het veld zijn de gevaarlijke illegale film piraten die films illegaal downloaden en je geld proberen te stelen. Je mag maar max 5 items per persoon dragen. Voor extra spanning kunnen er 'piraten' worden toegevoegd (bij aftikken krijgen zij je materialen)

Posten:

- Kledingmakers: verkoopt hout (2) en metaal (4). Koopt stof (3) en edelstenen (12).

- Technische team: verkoopt kwasten (4) en edelstenen (10). Koopt metaal (6) en kabels (10).

- Props team: verkoopt: kabels (8) en stukken stof (2). Koopt: hout (3) en kwasten (6)

Postenspel zaterdag

40 minuten per post. 

- Zenden (dit was tijdens de Jota)

- Chatten (dit was tijdens de Jota)

- Stopmotion (een stopmotion filmpje maken. Eerst het verhaal uittekenen, dan met een app 'filmen')

- Filmen (elk groepje kreeg een stukje script en ging dit zelf uitwerken. Verkleden, rollen verdelen en filmen maar! Wij hadden een greenscreen geregeld.)

- Stunts (een parkourtje lopen vol 'stunts', waarbij leiding 'bommen' (pittenzakjes) wierp. Wie geraakt was moest opnieuw beginnen. Verder valbreken en rollen geoefend.)

Relaxpost

Echte filmsterren mogen natuurlijk ook verwend worden. 's Middags was er een vrij postenspel met een massagepost (nagels lakken, voetenbadjes, komkommerschijfjes) en een bordspellen post. Vanwege Jota was dit ook een tijd om te zenden en chatten.

De premiere

Vlak voordat het rode loper event begint voor de kinderen, is de paparazzi al druk bezig. Er wordt een interview gehouden met de presentatoren over welke Oscars er worden uitgereikt en welke films er allemaal vertegenwoordigd zullen zijn. Op het moment dat het rode loper event begint, komen de kids 1 voor 1 over de loper heen. Er worden foto’s van ze gemaakt en ze worden geïnterviewd, wie dragen ze? Hoe was het filmen? Verwachten ze wat te winnen? Dit stuk wordt gelivestreamed. Mogelijk thomas met laura voor filmen?

Ze nemen vervolgens plaats in de zaal, met natuurlijk hun champagne glas. Als alle kids binnen zijn, beginnen er een paar voor filmpjes te draaien (filmpjes van de hashtrack ect). Rond 9 uur is het dan zo ver, de film gaat beginnen. De film wordt gekeken door iedereen.

Zodra de film voorbij is, komt het onderdeel waarvoor iedereen zich natuurlijk hier heeft verzameld, de uitreiking van de oscars. Eén voor één worden de oscars uitgereikt. Oscar hoopt natuurlijk dat hij nu de oscar voor beste acteur wint, helaas gaat die weer aan zijn neus voorbij (die gaat naar 1 van de kids). Er worden ook awards/prijzen uitgereikt aan onze lieftallige zendamateurs en kookstaf.

Als laatste wordt de prijs voor de beste film uitgereikt, die natuurlijk aan onze film is. Basically omdat door corona er geen andere inzendingen zijn, heeft onze film bij default gewonnen. Emmy en Oscar nemen de plaat in ontvangst (grote plaat waar jotajoti 2020 Hollywood opstaat) Aan het einde van de uitreiking mag iedereen zijn handtekening plaatsen op het bord, zodat het een blijvende herinnering is.

 

Lees 398 keer Laatst aangepast op donderdag, 09 november 2023 10:03
Log in om reacties te plaatsen