zondag, 17 november 2019 13:38

Vega rond de wereld

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Ontdekken in welke landen veel vegetarisch wordt gegeten en welke gerechten daar populair zijn.

Beschrijving van de activiteit

Elke ploeg krijgt een land toegewezen. De scouts gaan op zoek welke vegetarische gerechten in dat land worden gegeten en zoeken een bijpassend recept op. Elke ploeg maakt de hapjes van dat land. Op het eind van de opkomst richt elke ploeg een kraampje in met informatie over dat land en de bijpassende vegetarische gerechten. De scouts gaan kijken bij elkaars kraampjes en proeven elkaars producten.

Mogelijke landen en bijpassende gerechten zijn

 • Griekeland: Griekse salade of Moussaka
 • Egypte: Falafel
 • India: Hummus of Curry
 • Italië: Pizza of risotto
 • Spanje: Patatas bravas
 • Marokko: Couscous tannine gerecht
 • Mexico: Nacho's of Chili sin carne
 • Japan: Noodles
 • Turkije: (flauw) gevallen imam

Benodigd materiaal

 • Internet
 • Kraampjes
 • Informatieboeken
 • Receptenboeken
 • Landenvlaggen
 • Kookspullen
 • Ingrediënten

Veiligheid

 • Let op allergieën.
 • Let op de veiligheid met koken. 

Tips

 • Nodig de ouders uit om op het eind van de opkomst de gemaakte producten te proeven.
 • Om het resultaat van de Internationale Vegamarkt tot een groot succes te maken kun je meerdere opkomsten besteden aan dit programma zodat de scouts de tijd hebben om voldoende gerechten en informatie op te zoeken.
 • Laat de scouts het kraampje van het land verder inrichten met afbeeldingen of voorwerpen uit het betreffende land zoals bijvoorbeeld: de vlag, bekende gebouwen, bekende personen, sporten, bekende evenementen, typische muziek of muziekinstrumenten. Wat hebben de scouts van hun vakantie nog thuis liggen?
 • Geschikt om te combineren met insigne eisen van de basisfase van het insigne veilig en gezond en internationaal.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 12 Duurzame consumptie en productie.
Lees 1011 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 10:45
Log in om reacties te plaatsen