zondag, 03 november 2019 11:32

Zeepkisten race

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een zeepkist is een zelfgemaakt voertuig zonder motor. Een zeepkist kan door een ander jeugdlid geduwd worden, maar ook van een helling rijden.

Beschrijving van de activiteit

Themafiguur voor de bevers: "Vroem, vroem". Stuiter rent over het gras en rond de boom in Hotsjietonia. Zo is het eigenlijk saai. In een echte auto rijden is veel leuker. Kan Stanley Stekker een auto maken, zodat Stuiter in een zelf in een auto kan rijden? Natuurlijk!

Een zeepkist is een zelfgemaakt voertuig zonder motor.

Zo'n voertuig wordt door of voor kinderen gemaakt door een kistje op wieltjes te zetten. Vroeger werden hiervoor grootverpakkingen gebruikt, vandaar de naam. Een zeepkist kan door een ander kind geduwd worden, maar ook van een helling rijden. De wagens die voor races worden gebruikt zijn vaak van een meer professioneler ontwerp.

Een zeepkist kan verschillende soorten sturen hebben: touwtjes, met de voeten sturen, met hendeltjes of met een voorvork van een fiets met daaraan een stuur. Als rem zijn verschillende mechanismes mogelijk: met een hendel contact maken met de grond, remmen door met een pedaal of met een hendel tegen het wiel te duwen.

Organiseer met je groep een zeepkistenrace. Omdat een zeepkist geen motor heeft, heeft het parcours van een zeepkistenrace meestal een helling als startpunt. De bekendste zeepkistenrace is de Red Bull Zeepkistenrace in Brussel. Maak er een hele dag van: 's morgens kunnen de zeepkisten in elkaar gezet werden, laatste versieringen aangebracht worden en het deelnemersnummer krijgen. 's Middags vind dan de daadwerkelijke race plaats.

Om veiligheidsredenen gelden bij de meeste zeepkistenraces de volgende regels:

  • De zeepkist moet 3 of 4 wielen hebben die tijdens de race grond moeten raken.
  • De zeepkist mag geen uitsteeksels hebben.
  • De zeepkist moet remmen hebben op beide achterwielen.
  • De zeepkist moet een goed stuur hebben.
  • De racer moet een helm dragen.

Benodigd materiaal

Promotie materiaal voor de externe deelnemers

Ruimte om de race te houden, eventueel met gepionierde schans

Veiligheid

  • De zeepkist moet 3 of 4 wielen hebben die tijdens de race grond moeten raken.
  • De zeepkist mag geen uitsteeksels hebben.
  • De zeepkist moet remmen hebben op beide achterwielen.
  • De zeepkist moet een goed stuur hebben.
  • De racer moet een helm dragen.

Plaats eventueel strobalen bij plekken waar deelnemers uit de bocht kunnen vliegen en aan het einde om de vaart te remmen

Tips

Maak er een grote promotiestunt van.

Lees 2196 keer Laatst aangepast op zondag, 08 maart 2020 15:25
Log in om reacties te plaatsen