zondag, 19 september 2021 11:49

De communicatie cirkel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Door middel van communicatie geblinddoekt een voorwerp uit de cirkel pakken

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Chill is de boodschapper van de Jungle en weet als geen ander dat goede communicatie erg belangrijk kan zijn. Hij heeft een spel bedacht waarbij duidelijk word wat er gebeurt als er ruis in de communicatie zit.

De activiteit

Bij dit spel wordt de groep onderverdeeld in tweetallen, waarvan steeds één persoon geblinddoekt wordt. Het geblinddoekte teamlid moet op basis van aanwijzingen van het andere groepslid een specifiek item uit het midden van een cirkel ophalen.
Dit wordt steeds ingewikkelder naarmate er andere teams op het toneel verschijnen en met hetzelfde doel de cirkel betreden. Na een tijdje wordt het spel zelfs onmogelijk, simpelweg omdat er te veel teams aan het spel deelnemen.
Voor ‘De Cirkel’ is uiterste focus vereist. Door dit spel leer je ook om effectief samen te werken, zodat je in de praktijk sneller en als een écht samenhangend team kan opereren. Leren focussen is belangrijk om je te leren concentreren op de persoon met wie je communiceert, ondanks eventuele afleidingen.
Dit spel werkt het best met zo veel mogelijk mensen, zodat het lekker moeilijk wordt. Hoe groter de chaos op het eind, hoe beter!

Benodigd materiaal

  • Verschillende voorwerpen
  • Iets om een cirkel mee te creëren bijvoorbeeld grote hoepel of touw
  • Blinddoek voor de halve groep

Tips

Bouw het rustig op. eerst 2 teams dan 3, daarna 4 enzovoort.

Lees 2657 keer Laatst aangepast op maandag, 20 september 2021 13:03
Log in om reacties te plaatsen