dinsdag, 20 oktober 2020 00:05

Kruidenthee uit de natuur; tisane

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Ontdekken wat er eet / drinkbaar is en niet uit de supermarkt komt. Je kunt de waterkoker het water laten koken. Laat je uitdagen en kook het water op je eigen blikbrander.

Beschrijving van de activiteit

In de volksmond noemen we een warme drank met een aftreksel van blaadjes thee. Maar thee is alleen een aftreksel van de blaadjes van de theestruik. We hebben het hier over tisane(aftreksel van kruiden)

Als echte outdoor overlever is het verstandig om eerst je water te koken voor het te drinken. Als je op het einde van het kookproces dennennaalden meekookt heb je een gezond versterkend drankje gemaakt.

Er zijn nog veel meer kruiden die je kunt gebruiken. Je kunt oogsten uit eigen tuin en ook in het wild. Er zitten veel vitaminen in de topjes van de brandnetel. Hondsdraf kun je tijdens de bloei gebruiken om thee van te maken. De Bloemen van de duizendblad en vlier, camille zijn ook geschikt om thee van te maken.

Heel bekend is munt. Er zijn verschillende soorten waarvan je de takjes en blaadjes heerlijke smaak aan het gekookte water geven.

Verse of gedroogde vruchten zoals appel, aardbei, mandarijn en  braam geven je thee een zoet smaakje. Maar ook rozenblaadjes geven ook een heerlijke smaak.

Je kunt je zwarte thee ook wat extra geven door kruiden of specerijen toe te voegen. Denk aan kaneelstokjes, peperbolletjes of gember stukjes.

Je kunt deze activiteit zo primitief uitvoeren als je zelf wilt. Variërend van zakjes thee uit de supermarkt tot zelf kruiden zoeken en plukken. 

De echte uitdaging kun je zoeken door je thee te zetten op een blikbrander. Er zijn verschillende beschrijvingen. De scouts die de HIT Harderwijk De Woudlopershike hebben gedaan kunnen je vast verschillende blikbranders (woudlopersbrander) laten zien. Met slechts twee blikken en een handvol takjes kun je een hele maaltijd bereiden. 

Als je er een ouderwetse fluitketel met fluit erop zet is het al een feestje als deze gaat branden.

Benodigd materiaal

Veiligheid

  • Pluk alleen op schone plekken. Vervuilende elementen zijn auto’s, bespoten akkers en hondenuitlaatplaatsen.
  • Pluk bramen boven kniehoogte. Het plasje van de vos komt daar niet.
  • Spoel hoe dan ook altijd je kruiden voor gebruik goed af.
  • Laat altijd iets staan zodat het weer verder kan groeien.

Tips

Lees 1564 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 09:10
Log in om reacties te plaatsen