maandag, 31 augustus 2015 02:00

Ghana opkomst

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bij deze activiteit doen de jeugdleden verschillende spelen en activiteiten waarbij ze meer leren over Scouting wereldwijd en specifiek over Ghana. Er zijn verschillende activiteiten die je kunt doen.

Beschrijving van de activiteit

Scouting is een wereldwijde beweging en daar horen internationale contacten en activiteiten bij. Scouting Nederland had hiervoor sinds maart 2010 een partnership met de Ghana Girl Guides Association (GGGA) en de Ghana Scout Association (GSA). Dit partnership bood vijf jaar lang prachtige mogelijkheden voor uitwisselingen tussen Nederlandse en Ghanese Scouts en Guides.

Bij deze activiteit doen de jeugdleden verschillende spelen en activiteiten waarbij ze meer leren over Scouting wereldwijd en specifiek over Ghana. Er zijn verschillende activiteiten die je kunt doen, zoals:

 1. Ghana multiple choice
 2. Ghanese maskers maken
 3. Ghanese koekjes maken
 4. Ghanese muziek
 5. Ghanese voetbal maken
 6. Achi (Ghanees boter kaas en eieren
 7. Wari
 8. Oware
 9. Hier of daar?
 10. Commando Ghana
 11. Stammenstrijd
 12. De Lama's in Ghana
 13. Potjikos (afrikaans koken)

De geheimen van Anansi in Hotsjietonia:

De geheimen van Anansi in de Jungle:

Benodigd materiaal

Zie individuele activiteiten.

Tips

 • Maak er een soort hoeken spel van: in elke hoek van het lokaal een andere Ghana activiteit.
 • Begin de opkomst met een presentatie over Ghana, eventueel aangevuld met verhalen, sprookjes en mythes uit Ghana.
 • Maak er een Ghana (groeps)dag/weekend van.
Lees 7726 keer Laatst aangepast op donderdag, 03 december 2020 16:53
Meer in deze categorie: « Achi Vriendenkettingtikkertje »
Log in om reacties te plaatsen