zaterdag, 10 augustus 2019 13:58

Wilde kruidenboter maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leren welke kruiden die in de natuur groeien eetbaar zijn

Beschrijving van de activiteit

In de tuin of op de stoep groeien vanzelf plantjes, die niemand daar heeft geplant. We noemen deze plantjes onkruid omdat we ze daar liever niet willen hebben. Als je met andere ogen kijkt zijn het leuke plantjes met vaak mooie bloemetjes. Soms groeien deze plantjes op onmogelijke plaatsen zoals op een muur. Eigenlijk heel erg knap! We noemen deze plantjes onkruid omdat we ze daar niet willen hebben. Maar soms zijn het heel smakelijke en gezonde plantjes, die prima smaken door de sla of bijvoorbeeld in kruidenboter.

Ga met de scout op zoek naar eetbare bladeren en bloemen om kruidenboter te maken. Gebruik daarvoor het zoekblad in de bijlage. Kies een plek waar geen honden plassen, waar geen gif gespoten wordt en niet in vervuilde bermen langs autowegen. Pluk alleen jonge blaadjes die er fris en gezond uitzien.

Controleer of de bladeren en bloemen die gevonden zijn op het zoekblad staan en dus echt eetbaar zijn. Als je twijfelt niet in de kruidenboter doen.

De goedgekeurde blaadjes en bloemen goed wassen met water en dan alles fijn knippen.

Prak de fijn geknipte plantjes door boter.

Heerlijk op een toastje of stokbroodje!

Bron

Natuuropdrachten

Benodigd materiaal

  • Zoekkaart
  • Mesje en bakje om kruiden in te doen
  • Boter (kamer temperatuur) en mesje + snijplank

Veiligheid

  • Zorg er voor dat je zeker weet dat het de juiste kruiden zijn
  • Let er op dat er geen honden in de buurt worden uitgelaten en er dus over kunnen plasen

Tips

Eventueel kun je de zoekkaart in verdelen in tekst en plaatje en er een soort memorie vooraf van maken

Lees 1318 keer Laatst aangepast op maandag, 29 juni 2020 16:43
Log in om reacties te plaatsen