maandag, 31 augustus 2015 02:00

Levend mijnenvegen

Beoordeel dit item
(5 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Spel met behendigheid en tactiek.

Beschrijving van de activiteit

De spelleider maakt door middel van stoepkrijt of met lint of touw een groot mijnenveld met vakjes. Er is een begin en een eindpunt. Dit eindpunt is te bereiken door een goede route te kiezen. In het veld ligt een aantal mijnen. Kom je op een vakje met een mijn, dan ben je af. Je mag ieder vakje maar één keer gebruiken.

Benodigd materiaal

 • Stoepkrijt of touw/lint met haringen.
 • Spelleider die aangeeft of een vakje wel of niet een mijn bevat.

Tips

 • Maak vooraf in bijvoorbeeld Excel een handig schema met verschillende opties.
 • Voor de jongste speltak(ken) kun je er voor kiezen om pionnen of iets dergelijks op de 'bomvakken' neer te laten zetten. Hierdoor raken ze niet keer op keer af en blijven ze langer gemotiveerd.
 • Als je een webcam en walkietaklies gebruikt kun je buiten het speelveld hebben staan en binnen de “commando's”. Dit wordt dan een leuk spel voor tijdens bijvoorbeeld JOTA/JOTI weekend.
 • Maak bij deelname van rolstoelen het speelveld op een plat en hard oppervlak, bijvoorbeeld de vloer van een zaal. De vakken zet je dan niet uit met touw en haringen, maar met bijvoorbeeld schilderstape. 
Lees 13979 keer Laatst aangepast op dinsdag, 18 augustus 2020 14:39

1 Reactie

 • Reactielink dinsdag, 29 mei 2018 10:09 Geplaatst door Jonathan van Loo

  Wij hebben dit op het pleintje bij de vlaggenmast gespeeld. Van tevoren hebben we een foto genomen van het plein en toen via Whatsapp de stoeptegels gemarkeerd die bommen waren. Dit werkte erg goed. We werkten daarbij ook met portofoons. Vergeet dan niet de mensen die het spel niet zien RUITJESpapier te geven, dat waren we vergeten.

  Rapporteren
Log in om reacties te plaatsen