zondag, 08 april 2018 13:58

Brancard Race

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Veilig omgaan met gewonden.

Beschrijving van de activiteit

De scouts / explorers worden op een onverwachte plek gevraagd om een brancard te maken met de voorradige materialen. Denk bijvoorbeeld aan een brancard van takken/pionierpaken vanstgemaakt met touw, kleding of zelfs eigen gemaakt touw van bijvoorbeeld planten stelen.

Bouw zo snel mogelijk hiervan een brancard en race zo ver als mogelijk via een uitgezet parcours, met obstakels zoals hindernissen (van minimaal 1 meter hoog) en pik onderweg nog wel even je slachtoffer op.

Benodigd materiaal

  • 4x Pionier palen
  • Touw
  • Slachtoffer
  • Dekkens

Veiligheid

Zorg dat de ruimte tussen de touwen niet te groot is en het slachtoffer stabiel ligt.

Tips

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 3 Goede gezondheid en welzijn.

Aanvullende informatie

Lees 2949 keer Laatst aangepast op zondag, 01 oktober 2023 12:30
Log in om reacties te plaatsen