maandag, 31 augustus 2015 02:00

Urban Survival

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De tijd is voorbij dat scouts mensen redden uit brandende huizen en op hol geslagen paarden vangen. Toch is het niet onhandig om je ook nu in extreme situaties te kunnen redden. Daarom een update van het aloude "wees paraat".

Beschrijving van de activiteit

Een scout hoort altijd paraat te staan. Toen Scouting net was opgericht, werden er andere dingen van je verwacht als tegenwoordig. Deze opdracht is een soort test of de scouts nog steeds paraat kunnen staan. Je kunt er een postenspel van maken, maar ook een tijdrace tussen twee of meer ploegen.

Voorbeelden van 'testen' zijn:

 1. Lekke band, dat wordt plakken! Weet jij eigenlijk wel hoe je een fietsband moet plakken? Regel twee lekke banden aan een fiets en plakspul.
 2. Je bent gerold! Vind zo snel mogelijk uit wat het telefoonnummer is wat je moet bellen om je bankpas te blokkeren.
 3. Een prullenbak staat in de fik in de winkelstraat, blus deze zonder water (gebruik een kleine vuurton of leeg oud geldblik).
 4. Download de lijst met noodmaterialen van crisis.nl. Leg een aantal dingen klaar en speel een onthoudkim.
 5. Teken zo snel mogelijk een duidelijke routebeschrijving naar de dichtstbijzijnde noodpost, arts of ziekenhuis die je kent.
 6. De boeren in China staken en dus wordt er gehamsterd in de supermarkten. Je bent als laatste binnen en er staan alleen nog blikken. Krijg een blikje eten open zonder blikopener, op zo'n manier dat het eten nog eetbaar is en je jezelf niet verwondt.
 7. Je enige vervoer is een auto, maar de auto start niet omdat de accu leeg is. Oefen met het juist aansluiten van startkabels. Je hebt hiervoor inderdaad een auto en wat gereedschap nodig, net als voor de volgende activiteit. (Deze activiteit niet voor scouts).
 8. Verwissel een autowiel met het reservewiel. (Niet voor scouts).
 9. Je bent op vakantie in Moskou maar de weg kwijt. Vraag de weg naar het vliegveld zonder woorden te gebruiken.
 10. Een nooduitgang zit op slot. Zaag zo snel mogelijk het hangslot door. Je hebt vast in het magazijn nog wel een hangslot liggen waarvan de sleutel kwijt is.
 11. De elektriciteit valt middenin de nacht uit en de noodverlichting doet het niet (fake dit met blinddoeken). Vind elkaar zo snel mogelijk terug. Verspreid voor je begint de deelnemers zoveel mogelijk over het clubhuis.

Benodigd materiaal

 • Lekke fietsband.
 • PC met internet / mobiele telefoon.
 • Metalen prullenbak / vuurton met brandend vuur + blusmaterialen.
 • Noodpakket.
 • Pen en papier.
 • Auto + diverse gereedschappen.
 • Dicht conservenblik.
 • Slot zonder sleutel + metaalzaag.
 • Blinddoeken (eventueel dassen).

Tips

 • Natuurlijk zijn er vele opdrachten te bedenken dus leef je uit.

Aanvullende informatie

Lees 2778 keer Laatst aangepast op zondag, 01 oktober 2023 12:25
Log in om reacties te plaatsen