zondag, 12 november 2023 15:08

Bouw een pizzaoven met natuurlijke materialen!

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een heerlijke pizza bakken in je eigen gemaakte oven van natuurlijke materialen.

Beschrijving van de activiteit

De pizzaoven

Een pizzaoven bouwen met natuurlijke materialen kan op diverse manieren. Eén van de manieren is bijvoorbeeld door het maken van een tafel, deze te bedekken met plaggen en hier vervolgens een koepel op maken met vezel verstevigde klei. Als de klei droog is kan er vuur gemaakt worden in de koepel en kan een dutchoven deksel of grote vlakke steen gebruikt worden om de pizza op te bakken. Het kan helpen om onder de vlakke steen of dutchoven deksel wat kooltjes te leggen om zo het deeg goed door te garen.

Een andere manier is door het maken van een grote kribbe van takken en klei. Zorg dat de bodem van de V vorm van de kribbe een vlak stuk is en dat je een lange kribbe maakt. Vervolgens kan een achterwand en dak gemaakt worden met dunne stijve takjes en een vezel verstevigde klei. Denk hierbij aan een kleine schoorsteen aan de voorkant van de oven. Zorg dat je de oven enigszins kan afsluiten met wat stenen of een zelfgemaakte plaat van takken en klei. Uiteindelijk vormt een diepe oven die aan 1 kant af te sluiten is. Als de klei droog is kan achterin de oven een vuur gemaakt worden. Hiervoor is de pizza op een steen of dutchoven deksel te bakken.

Naast deze twee methodes zijn er nog vele andere manieren om een pizza oven te bouwen van natuurlijke materialen. Het belangrijkste hierbij is een duidelijk plan voor de bouw van de oven.

De Pizza

Zoek een goed recept voor een pizzadeeg en haal beleg naar keuze. Bak vervolgens een heerlijke pizza in jullie zelfgemaakt oven.

Benodigd materiaal

  • Pizza deeg
  • Beleg voor op de pizza
  • Natuurlijke materialen bijvoorbeeld: takken, stro, hooi en klei
  • Sisaltouw

Veiligheid

  • Een Dutchoven deksel of steen wordt erg heet als je er kooltjes onder legt, pas dus op met deze weer van de kolen af halen.
  • Let op met stenen en vuur. Wanneer stenen heet worden kunnen ze uit elkaar klappen, als er vocht in de stenen aanwezig is. Zorg dus voor goed droge stenen en geen stenen uit rivieren.

Aanvullende informatie

Lees 578 keer Laatst aangepast op woensdag, 20 december 2023 12:04
Log in om reacties te plaatsen