woensdag, 05 mei 2021 08:54

Voorjaarskriebels vastleggen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met Marala naar de natuur kijken.

Beschrijving van de activiteit

introductie voor welpen

Marala zit in de Talaab poel als er een andere flamingo aan komt vliegen. ze draaien een beetje om elkaar een en zitten met hun snavels tegen elkaar aan. Mowgli in Shanti vinden het maar een raar gezicht. Zo gedraagt Marala zich nooit. Jacala ziet dat en zwemt naar de waterkant toe en verteld dat het voor vogels het voorjaar de tijd van de liefde is. Vogelmannetjes zoeken een vogelvrouwtje om samen een nestje te bouwen en eitjes uit te broeden. Zouden vogels verliefd worden, net als mensen? Het is bekend dat vogels knuffelen en elkaar aaien, door met de vleugels over de vleugels van de ander te strijken. Vogelvrouwtjes zijn kieskeurig in hun keuze, ze kiezen een sterke partner uit, met de mooiste kleuren en krachtigste zang. De meeste vogelkoppeltjes blijven een seizoen bij elkaar, tot de jongen zijn uitgevlogen. Enkele vogelsoorten hebben een vaste levenspartner, zoals duiven, raven, zwanen en ganzen. Het is bekend dat ze treuren en zelfs depressief kunnen worden als ze hun partner kwijtraken.

het spel

Ga naar buiten, ga ergens stil zitten en kijk naar de vogels die druk in de weer zijn.

 • Wat zijn ze aan het doen?
 • Zie je twee strijdende mannetjes die hun best doen een vrouwtje te veroveren?
 • Een mannetjes vogel die luidkeels een serenade zingt?
 • Is er een koppeltje, een mannetje en een vrouwtje, die duidelijk samen zijn?
 • Zie je al vogels met takjes vliegen om een nestje te bouwen?
 • Of zie je, later in het seizoen, vogels af en aan vliegen met voedsel om hun hongerige jongen te voeden?

Kijk heel goed en schrijf er dan een gedichtje over met als titel ‘Liefde’. Als een ode aan de lente of liefdesbrief voor de natuur.

Benodigd materiaal

 • Pen
 • Papier
 • Eventueel verrekijker
 • Eventueel iets om filmpjes over het paringsgedrag van Mor en Marala te laten zien

Tips

 • Laat een filmpje van het paringsgedrag van Marala zien.
 • Laat een flimpje van het paringsgedrag van Mor zien.
Lees 1000 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 11:24
Log in om reacties te plaatsen