zondag, 18 april 2021 14:10

Verstop m(ei)ij

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

De lokale omgeving beter leren kennen en herkennen vanuit een foto.

Beschrijving van de activiteit

Een voorwerp wordt telkens door andere mensen verstopt en een foto van gemaakt, deze foto wordt online gedeeld, mensen gaan weer zoeken en herverstoppen. 

Maak met de troep een object (een ei, vlag, mascotte etc). Dit kan bijvoorbeeld met kippengaas en papier mache. Wees hier lekker creatief in. Op dit object beschrijf je het doel: Dit object is onderdeel van een grote speurtocht van scouting xxx. Verstop mij op een andere locatie en stuur hier een foto van naar :XXX (bijv. Facebook, instagram of een telefoonnummer).

Plaats dit object op een herkenbare plek in de omgeving en plaats hiervan een bericht online. De leden of andere geïnteresseerden kunnen het object zoeken en deze verplaatsen. Deel de nieuwe locatie en zo blijft het een doorlopende speurtocht. 

Voorbeeld van een uitwerking van deze activiteit:

Benodigd materiaal

  • Materialen om een object te maken
  • Een online kanaal om foto’s van het object te delen

Veiligheid

  • Geef duidelijk aan dat dit object onderdeel is van een spel

Tips

  • De duidelijkheid van de fotos zorgt ervoor hoe vaak het object wordt verstopt. Duidelijke fotos is makkelijker te vinden. Dit bepaald ook het doel van de activiteit: heel erg zoeken of juist zo vaak mogelijk verplaatsen.
  • Zorg voor een object wat niet heel makkelijk kapot te maken is.
  • Betrek ook andere speltakken bij het het project. Bijvoorbeeld de welpen/bevers versieren het object. De explorer helpen met maken van het object.
  • Bepaal binnen welk gebied het object moet blijven.
Lees 1674 keer Laatst aangepast op zondag, 30 mei 2021 11:29
Log in om reacties te plaatsen