donderdag, 25 februari 2021 17:32

Vind de gestolen kamp / scouting vlag

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Het terug vinden van de vlag.

Beschrijving van de activiteit

Onthaal

De leiding speelt ’s morgens (of ’s middags na een activiteit) alsof er ingebroken werd en de scoutingvlag / groepsvlag gestolen is. Iedereen gaat op zoek om de vlag te vinden, maar deze is nergens te zien. Tot iemand (misschien wel enkele uren later) een brief vindt...

Eerste brief: In deze brief staat dat je ’s avonds om een bepaald uur op een bepaalde plaats, redelijk dicht bij de kampplaats, verdere informatie zal krijgen.

Tweede brief: Op het afgesproken uur wordt er naar de afgesproken plaats gegaan. De leden verwachten natuurlijk dat ze iemand gaan ontmoeten, maar ze vinden weer een enveloppe. Hierin zit de verdere informatie over het verloop van het spel, de opdrachten,...

Speluitleg:

De leden worden verdeeld in twee groepen, (jonge leden en oudere leden)  Elke groep heeft een envelop met daarin letters. De bedoeling is dat elke groep de opdrachten uitvoert in het dorp. De jonge groep maakt een kleinere tocht dan de oudere jeugdleden. Telkens als ze een opdracht juist doen, mogen ze een letter trekken uit de enveloppe. Alle letters samen vormen de plaats waar de vlag verstopt is. Er wordt geen plan meegegeven, dus er moet gezocht worden naar de juiste straten en plaatsen.

Rolverdeling

 • 1 of 2 leiding in het lokaal voor het doorbellen van de opdrachten
 • 3 leiding op vaste plaatsen in het dorp
 • per groep 1 of 2 leiding voor de tocht door het dorp

Opdrachten

Er zijn 3 soorten opdrachten.

1. Opdrachten op vaste plaats bij iemand van de leiding

 • Op het plein: met twee voeten 100 m springen
 • In een straat: samen 130 punten gooien op het dartsbord, elk lid één pijltje
 • In een straat: ballon met water 20 x naar elkaar gooien, zonder dat die springt

2. Opdrachten die doorgebeld worden

 • Hoeveel glasramen zijn er in de kerk?
 • Hoeveel kost een grote friet met mayonaise, kroket, frikandel en een pikante berenhap samen?
 • Zoek de grootste huisnummer van de straat waar je nu bent?
 • Hoeveel parkeerplaatsen zijn er aan het station?
 • Voeten vastbinden met sjaaltjes tot de volgende opdracht wordt doorgebeld.
 • Wat is de nummerplaat van auto van de dokter op de ????weg?
 • Zoek de ????straat en tel de huizen.
 • Hoe laat is de laatste lichting van de brievenbuis bij het postkantoor?
 • Hoeveel inwoners telt dit dorp?
 • Zoek 10 straatnamen met een 'p' in dit dort.

3. Opdrachten die gedurende de tocht in orde moeten worden (enkel voor oudere jeugdleden)

 • 10 soorten WC-papier verzamelen
 • Foto trekken van straatnaambord ???straat
 • De bewoonster van één van de huizen van de ?????straat allemaal een (Lucht)zoen geven
 • 50 kroonkurken verzamelen

Spel einde

Als alle opdrachten uitgevoerd zijn, hebben de leden een aantal letters. Hiermee proberen ze de naam te vormen van de plaats waar de vlag ligt en dan mogen ze die gaan zoeken natuurlijk. De vlag wordt voor dat de oudere groep terug is terug verstopt, want de jongere groep zou eerst terug moeten zijn. Nu weet natuurlijk iedereen dat het maar nep was...

Tips

 • Het zit er dik in dat de oudste jeugdleden het spelletje doorhebben, maar probeer hen in dat geval te overtuigen om mee te blijven spelen, want zeker voor de jongere jeugdleden is geweldig onder de indruk van de gestolen vlag.
 • Spreek ook vooraf met de leiding goed af wat je precies zegt, zodat je elkaar niet tegenspreekt. Eventueel kan je afspreken dat slechts 2 mensen nieuwe dingen aanbrengen / verzinnen, zodat niet iedereen zomaar van alles uit z’n duim begint te zuigen.

Aanvullende informatie

Lees 2300 keer Laatst aangepast op zondag, 06 augustus 2023 01:36
Log in om reacties te plaatsen