dinsdag, 03 november 2020 21:40

Allemaal kleine Sinterklaas spelen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Grote afwisseling in kleine activiteiten rond hetzelfde Sint Thema.

Beschrijving van de activiteit

In viertallen kunnen de kinderen nu het circuit of waslijn spel gaan spelen. Kleine Sinterklaas spelen met je groep spelen doe je in verschillende organisatie vormen. Het circuit bestaat uit een verzameling spelen van ongeveer dezelfde tijd. Na ongeveer 10 min gaat er een bel en draaien de kinderen door naar het volgende spel.

Als jouw spelen niet allemaal dezelfde speeltijd hebben is een waslijn een handiger organisatievorm. Op een lijn hangen kaartjes van verschillende spelen. Met je groepje kies je een activiteit. Je pakt het kaartje en gaat naar de plek waar het spel gespeeld wordt. Als je met het spel klaar bent laat je het netjes achter en hang je je kaartje weer terug. Nu kun je het volgende kaartje kiezen. 

Een aantal voorbeelden zijn

 • Dammen Sint met zijn gevolg tegen de dieren van het jungle boek. (zie foto)
 • Sint bowlen. Sint poppenkastpoppen over flessen heen trekken. (zie foto)
 • Pakjes toren - Jenga
 • Sint knikkeren. poppetjes met knikkers omschieten. (zie foto)
 • Sint boter kaas en eieren. kun je spelen met poppetjes of met "nep" snoepgoed of zakjes. (zie foto)
 • Klimmen
 • Pakjes sjoelen 
 • Pakjes gooien. Je zet een hoekje van de zaal af. Een groot aantal sponzen gooi je in het hoekje. Twee kinderen proberen het hoekje leeg te gooien maar de andere twee buiten het hoekje gooien alles weer terug. Als het een van de twee groepen lukt om hun alle pakjes bij de ander te krijgen hebben ze gewonnen en wisselen ze van plaats. En kan het spel opnieuw beginnen.

Benodigd materiaal

 • Knikkers
 • Plastic figuurtjes
 • Poppenkastpoppen
 • Kegels
 • Dambord/ boter kaas en eieren
 • Kleine thematische sinterklaas spelen

Veiligheid

 • Geef duidelijk de looprichtingen aan.
 • Zorg dat je je materialen klaar hebt staan voordat de kinderen er zijn. Zo houd je de rust in de groep.
 • Let op het corona protocol. Een goede voorbereiding houd het makkelijker om je hieraan te houden.

Tips

 • Algemene tip: Sint spelmateriaal wordt vaak verzameld door mensen die met jonge kinderen werken. Denk aan logopediste, peuter gym/ muziek/ spel docent,  basisschooldocent, kinderopvang, activiteiten begeleiders etc. Tevens zijn er vaak winkeliers die voor hun etalages een verzameling hebben aangelegd. En dan heb je natuurlijk nog mensen die van alles bewaren. Je kunt vragen of je wat kan lenen. (vermeld wel waarvoor je het gebruikt)
 • Er wordt van alles in het thema op de markt gebracht. Het wordt in verschillende winkels nieuw aangeboden en verdwijnt snel. Hopen dat het in de recycle shops wordt ingeleverd dan kun je het daar voor weinig een volgende ronde mee laten gaan.
 • Laat je tevens inspireren door het Sinterklaas journaal.
Lees 2887 keer Laatst aangepast op donderdag, 05 november 2020 08:51
Log in om reacties te plaatsen