dinsdag, 20 oktober 2020 00:09

Regenwater filteren

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Onderzoeken hoe je water kunt zuiveren.

Beschrijving van de activiteit

In Nederland komt gelukkig schoon water uit de kraan. Echter kan water ook vervuild zijn. Dit is niet alleen met bacteriën en modder, maar water kan ook vervuild zijn met mineralen, algen, olie, plastic, pesticiden, klei, zand en zouten, om maar een greep te noemen. Om al het drinkwater schoon te houden, zijn er veel grote zuiveringsinstallaties.

Dit kan je in het klein namaken met een eigen zuiveringsinstallatie. Ga eerst op zoek naar verschillende manieren. Zo heb je bijvoorbeeld zuivering door middel van zand en grind, maar ook zuivering door het water door een koffiefilter laten lopen. Er zit een bepaalde volgorde in; eerst de grote deeltjes eruit filteren, en daarna de kleine deeltjes. Welke werken beter dan anderen en voor welke soort onzuiverheden?

Er staan verschillende voorbeelden op YouTube die een mooie werkbeschrijving geven, maar kijk ook eens op bijvoorbeeld de volgende websites.

Benodigd materiaal

  • Grote fles met dop
  • Filter van stuk stof of filterpapier
  • Zand en kleine kiezelsteentjes
  • Regenwater

Veiligheid

Let op dat een filter niet alle bacteriën er uit kan filteren. Neem daarom alleen regenwater, en niet water uit een sloot. We zijn erg verwend met ons gezuiverde water. Onze darmen en de rest van ons lichaam reageert snel op veranderingen. Voordat je gezuiverd water gaat drinken raad ik je aan om het eerst goed door te koken.

Tips

Lees 1808 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 09:08
Log in om reacties te plaatsen