woensdag, 09 september 2020 09:05

Eskimo voetbal uit Alaska

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Voetballen op originele manier.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Baloe zit bij de ruïne Emaraate. Hij verteld dat hij van zijn verre neef de ijsbeer een leuk spel heeft geleerd.

Het spel

Op de grond worden twee evenwijdige lijnen getrokken. De spelers worden verdeeld in twee gelijke ploegen, die zich elk op een lijn opstellen. Midden tussen deze lijnen staat de scheidsrechter aan de kant van het veld. Hij laat de bal langzaam in het veld rollen en als de bal stilligt, roept hij ‘ai’. Dit is voor beide ploegen het teken om het veld op te rennen en te trachten de bal over de lijn van de tegenpartij te krijgen. De bal mag niet met de handen worden aangeraakt. Wie de bal over de lijn van de tegenpartij weet te werken, is de winnaar.

Benodigd materiaal

  • Touw of krijt
  • Bal
Lees 1875 keer Laatst aangepast op donderdag, 10 september 2020 10:09
Log in om reacties te plaatsen