zondag, 08 januari 2017 15:11

Bokwele (dassenroof)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

groepsvorming en tactisch denken

Beschrijving van de activiteit

Alle spelers krijgen een hoelahoep die ze in een speelveld verspreid van elkaar neerleggen. In deze hoelahoep leggen ze hun eigen groepsdas. Na een startsignaal moeten ze bij een ander een das roven en/of de spelers die een das geroofd hebben aftikken. Als je een das hebt en afgetikt wordt moet je die afgeven aan de tikker die het in zijn/haar hoepel legt. Als jouw das in een andere hoepel ligt dan hoor jij nu bij die hoepel. Je kan er voor kiezen dat ook die hoepel dan naar de andere hoepel moet verhuizen of deze leeg laten en zo later de moeilijkheid opvoeren bij een herhaling. Heb je samen een groepshoepel(s), dan verdedig je beide die hoepel(s) en roof je dus ook beide bij andere hoepels dassen om een grotere groep te maken. Het spel is afgelopen als er een grote groep is ontstaan en er geen en/of alleen lege hoepels zijn. 

Benodigd materiaal

Hoepels en dassen

Veiligheid

zorg voor een speelveld dat duidelijk afgebakend is, overzichtelijk en veilig is om te rennen / tikken.

Tips

Let er op dat als je kinderen met hoepels laat rennen dat ze dat rustig doen of in een omgeving waar ze niet kunnen struikelen.

Lees 1010 keer Laatst aangepast op maandag, 20 februari 2017 10:38
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Sport & Spel

Duur

15-30 min

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen15 of meer

Leeftijdsgroep

5-7 bevers

Locatie

BosBuitenGrasveld, speelveld

Voorbereidingstijd

5-15 min