maandag, 31 augustus 2015 02:00

Holi of T-shirts verven

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het Holifeest is een Hindoeïstisch feest dat jaarlijks rond de maand maart gevierd wordt en in feite een combinatie is van een lentefeest, een feest van de overwinning van het goede op het kwade en een Nieuwjaarsfeest. Dit feest kan gebruikt worden als leuke manier van T-shirts verven.

Beschrijving van de activiteit

Laat ierdeen witte T-shirts meenemen en deze aantrekken. Ga hierna samen Holi vieren door met gekleurd poeder en water te gaan gooien of door met waterpistolen levend kwartet te spelen (geraakt door blauwe water verf is niet meer komen in het blauwe vak). Aan het einde van het spel zit iedereen onder de verschillende kleuren. Hierna laat je de t shirts drogen en kun je eventueel strijken om de kleur te fixeren in de stof.

Voorbereidingstijd

 • Jeugleden waarschuwen dat ze een (katoenen) wit shirt mee moeten nemen en eventueel zwemkleding / handoek / droge kleren.
 • Kleurstoffen regelen, bijvoorbeeld kledingkleurstof (fixeert goed op kleding maar ook op je huid) of voedsel kleurstof (fixeert minder goed op kleding, maar is minder schadelijk voor als je het per ongeluk binnen krijgt).
 • Eventueel speelterrein afzetten en waterpistolen regelen.

Benodigd materiaal

 • Witte (katoenen) T-shirts.
 • Diverse kleurstoffen (bijvoorbeeld voedsel kleurstof / kleding kleurstof of holi kleurstof gekocht in een toko).
 • Waterpistolen / plastic bekertjes + water tappunt.
 • Eventueel materialen voor levend kwartet.

Tips

 • In / rond maart valt het Hindoestaanse Holifeest. Hierbij is het gooien met kleurstof een traditie, als het in combinatie met water gebeurt kan het in maart nog vrij koud zijn. Kies er dan voor om alleen met poeder te werken of de activiteit los te koppelen van Holi.
 • Zorg voor duidelijk verschillende kleuren, dit geeft een mooier en leuker effect.
 • De kleur is niet goed te zien / blijft niet zitten op synthetische stoffen. Daarnaast is wit een must, zelfs een lichte gekleurt T-shirt kan het effect van het spel verminderen.
 • Combineer deze activiteit met andere (internationale) activiteiten.
Lees 2996 keer Laatst aangepast op zaterdag, 07 augustus 2021 17:41
Log in om reacties te plaatsen