maandag, 26 december 2022 16:18

Kerst kunst uit de natuur

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kerstkunst maken met voorwerpen uit de natuur

Beschrijving van de activiteit

Niet alle bomen en struiken verliezen hun blad in de herfst/winter. De meeste naaldbomen zoals dennen, sparren, coniferen en taxus blijven groen. Ook bijvoorbeeld hulst, skimmia, klimop en rododendron blijven groen, de bladeren, sommige met bessen, zijn populair in kerststukken. De bladeren van groenblijvende struiken zijn vaak stevig, met een waslaagje net als de naalden van naaldbomen, om de plant te beschermen tegen uitdroging in de winter.

Ook maretak (mistletoe) halen we met kerst graag in huis: het is traditie om een zoen te krijgen als je onder de maretak staat. De maretak leeft op bomen, het is een halfparasiet met wortels in de boom. Deze plant komt in heel Nederland voor, maar je ziet hem vooral veel in Zuid-Limburg.

Ga wandelen met de jeugdleden om natuurlijke materialen te verzamelen om kerstkunst te maken, zoals bijvoorbeeld:

Natuurlijke materialen die je buiten kunt vinden zijn bijvoorbeeld dennenappels, takken, mos, takjes met groen en besjes
van bomen en struiken (vraag toestemming aan de eigenaar).

Gebruik fantasie, ideeën op Pinterest, verf, lintjes, glitter en glamour om er feestelijke kerst-kunst van te maken

Benodigd materiaal

natuurlijke materialen, knutselmaterialen, glitter

Veiligheid

.

Tips

.

Aanvullende informatie

Lees 381 keer Laatst aangepast op dinsdag, 17 januari 2023 11:31
Log in om reacties te plaatsen