woensdag, 16 december 2020 15:03

Laat de kerstster of kerst engel vliegen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Beweging door middel van een actie reactie baan maken.

Beschrijving van de activiteit

Maak een actie reactie baan als onderdeel van een kerstgroep/kerstsfeer tafereeltje Al die stilstaande beelden. Een echte scout kan dat toch anders. We dagen je uit om de engel, Kribbe, ster of ander stuk van de kerststal in beweging te krijgen.

Thema introductie bevers

Stuiter zit bij Stanley Stekker zijn kerststal te kijken. Hij ziet Jozef en Maria, het kindertje Jesus ligt in de kribbe en de herders staan met hun schapen net iets buiten de stal. Hij vraagt zich af of de kribbe, net als een wiegje, heen en weer kan bewegen. Stanley heeft een ideetje om, door middel van een kettingreactie de kribbe in beweging kan krijgen.

Thema introductie welpen

Mowgli en Shanti zit bij de De Nishaani plaats zijn kerststal te kijken. Ze zien Jozef en Maria, het kindertje Jesus ligt in de kribbe en de herders staan met hun schapen net iets buiten de stal. Ze vragen zich af of de kribbe, net als een wiegje, heen en weer kan bewegen. Ikke heeft een ideetje om, door middel van een kettingreactie de kribbe in beweging kan krijgen.

Benodigd materiaal

  • Kerst symbolen / kerststal.
  • Allerlei actie reactie materialen denk aan rij boeken, dominostenen, knikkers, ballen, touw, etc.

Veiligheid

Overleg wel even met je ouders wat wel en niet mag/kan.

Tips

  • Maak er een mooi filmpje van en laat de actie reactie baan aan je vrienden zien. Misschien wel een leuke kerstgroet.
  • Laat je inspireren door de kerstfilm Home Alone.

Aanvullende informatie

Lees 1271 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 november 2023 12:00
Log in om reacties te plaatsen