dinsdag, 04 februari 2020 16:46

Chil's goede ogen speuren door de omgeving

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Leren te kijken naar hun omgeving, wat zie je als je zo hoog vliegt als Chil.

Beschrijving van de activiteit

Chil is een goede waarnemer, vooral van grote hoogte. Maar Mowgli en Shanti vragen zich af hoe goed is hij nou eigenlijk is. Samen met Chil gaan Mowgli en Shanti naar het uitkijkpunt in de jungle. Deze ligt vlak bij de Nishaani - plaats en steekt een stuk boven de jungle uit. Vanaf een toren gaan de met behulp van een kompas de ligging van dorpen, torens of gebouwen bepalen. Hiervoor heeft Chil een kaart van de omgeving meegenomen.

Terug bij het hordehol gaan de welpen een plattegrond tekenen van het hordehol en de omgeving, een park of een woongebied. Hierbij tekenen ze in de plattegrond de wg naar hun school en scouting gebouw

Maar je kijkt niet altijd vanuit een hoog punt. soms maak je ook van wat dichterbij. Hiervoor heeft Chil bedacht dat de welpen een kijkdoos maken

In de doos kan een weide, een bos of een hemellandschap worden aangebracht. De bijbehorende vogels of dieren kunnen door de welpen uit geïllustreerde tijdschriften knippen.

In het donker ziet de Jungle er ook ander uit Je ziet dan namelijk veel sterren. Deze kun je binnen namaken in een Sterrendoos.

De welpen kunnen een sterrenkaart natekenen op de deksel van een kartonnen doos. Prik de gaten op de plaatsen waar de sterren staan. Met een batterij en een zaklampje maken we verlichting in de doos. In een donkere ruimte geeft dat een aardig effect.

Benodigd materiaal

Activiteit 1:

  • Hoog geplaatst gebouw bijvoorbeeld een kerktoren.
  • Kaart omgeving
  • Teken materialen

Activiteit 2:

  • Schoenendoos
  • Natuurtijdschriften
  • Scharen en lijm

Activiteit 3:

  • Doosjes
  • Plaatjes van sterrenbeelden
  • Lichtbronnen als zaklampen
  • Prikpennen

Tips

Kinderen kunnen hoogtevrees hebben, voor hen is deze angst echt: neem het dus serieus.

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 4 Goed onderwijs.

Aanvullende informatie

Lees 1379 keer Laatst aangepast op dinsdag, 18 juli 2023 17:54
Log in om reacties te plaatsen