zondag, 17 november 2019 15:17

Geocache maken voor de scouts

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De rovers maken een geocache voor de scouts. 

Beschrijving van de activiteit

De rovers gaan bezig met het maken van een geocache (speurtocht met GPS) voor de scouts. Eerst bedenken ze waar ze de geocache willen verstoppen in een omgeving van maximaal 5 km rondom het clubhuis. Daarna zoeken ze de coordinaten van de locatie van de geocache op met behulp van een GPS. Dan zetten ze met behulp van clues (bijvoorbeeld een puzzel met waar delen van het eind coordinaat uitkomen, of fysieke aanwijzingen op straat) een tocht uit naar de geocache op zo een manier dat de scouts dat in kleine groepjes kunnen lopen. Test de geocache door de tocht een keer helemaal van voor tot eind te lopen. 

Benodigd materiaal

  • GPS-en
  • Een geocache (kan een klein doosje zijn met daarin een kleine prijs)
  • Pen en papier om clues mee uit te werken.

Tips

  • Let op dat de geocache goed te bereiken is zodat de scouts het binnen 1 opkomst kunnen doen. 
  • Check eens in de zo veel tijd of de route nog steeds accuraat is  
  • Overleg met de scoutsleiding hoe het precies vormgegeven kan worden of wat een goede locatie zou kunnen zijn voor de cache. 
Lees 1301 keer Laatst aangepast op donderdag, 23 april 2020 10:42
Log in om reacties te plaatsen