zondag, 18 november 2018 13:11

Drank Smokkelspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Wie brengt uiteindelijk het meeste smokkelwaar mee terug naar de basis? Dat team wint dit spannende avondspel! Het kampvuur blijft nog even branden en de sterke verhalen komen over tafel. Onder het genot van een laatste drankje bleef het nog lang onrustig...?

Beschrijving van de activiteit

Thema van het spel

Het is donker op de Veluwe. De mist hangt laag boven de grond en de bomen om je heen ademen iets mysterieus uit. Je leest de routebeschrijving naar de startlocatie nog eens goed door. "Moeten we écht hier zijn", zal iedereen zich afvragen? De slagboom wordt geopend: je kunt verder gaan. Even verderop wacht een verscholen locatie wat onderdeel is van een oude smokkelroute van illegaal gebrouwde drank.

Je neemt plaats naast het knapperende kampvuur. De opdracht is simpel: zoveel mogelijk drank smokkelen uit het aangrenzende bos. De GPS leid je de weg langs de waypoints; een mijnwerkerslampje voorziet in enig zicht voor jou en jouw team. Er moeten snel keuzes gemaakt worden, anders smokkelen de tegenstanders alle drank weg voordat je deze bereikt hebt.

Alsof alleen het vinden van de juiste weg nog niet moeilijk genoeg is worden jullie ook nog eens opgeschrikt door een duister persoon op de route. Wie zou hier zo laat nog door het bos zwerven? Rennen blijkt niet verstandig: om je van de schrik te laten bekomen deelt de beste man een paar extra drankjes uit voor onderweg.

Wie brengt uiteindelijk het meeste smokkelwaar mee terug naar de basis? Dat team wint dit spannende avondspel! Het kampvuur blijft nog even branden en de sterke verhalen komen over tafel. Onder het genot van een laatste drankje bleef het nog lang onrustig...?

Spelbeschijving

Speel het spel met meerdere groepen. Het spelgebied is bij voorkeur een bosachtig terrein waar je je goed kan verstoppen, maar toch zo open dat je ook goed kan rennen. De grenzen van het terrein moeten goed af te bakenen zijn. Speel het spel bij avondschemer of in het donker. Er zijn dus meerdere partijen, zij zijn de smokkelaars en je kan een groep inzetten als douaniers of begeleiding dit laten doen.

De smokkelaars hebben de taak om zo veel mogelijk drank bij hun eigen eindpunt te krijgen. De douane heeft tot taak om de smokkelaars te pakken (aan te tikken). De smokkelaars mogen maar een stuk smokkelwaar (drank) meenemen per keer. Wijs erop dat wanneer ze het smokkelwaar leeg inleveren ze geen score hebben en als ze gepakt worden door de douane de straf hoog is. Laat de douaniers over een zaklamp beschikken.

Speel het spel een afgesproken aantal minuten, spreek een duidelijk eindsignaal af, wissel de partijen indien nodig en speel het spel dan nog eens dezelfde tijd. Alleen de binnengebrachte buit door de smokkelaars telt. Begin- en eindpunt voor de smokkelaars moeten goed bekend zijn bij de spelers. Spreek af dat een smokkelaar die getikt door een douanier meteen zijn smokkelwaar moet afgeven aan de douane. Je kan er ook voor kiezen om de douaniers te laten fouilleren maar zorg dan wel dat dit in goede verstandhoudingen wordt geregeld.

Benodigd materiaal

  • Voor het smokkelwaar kan je verschillende soorten drank toepassen met een andere puntenscore en formaat van fles
  • Evt afzetlint om het speelveld te bepalen
  • Zaklampen voor de douane

Veiligheid

  • Laat de deelnemers hun lichaamsdelen goed bedekken. In de eerste plaats tegen schrammen en dergelijke, maar ook tegen tekenbeten. Het is sowieso goed om elkaar na het spel grondig te controleren op eventuele beten!
  • Gebruik geen alcoholhoudende dranken.

Tips

  • Zorg voor voldoende mensen die nuchter blijven als je op een externe locatie bent.
  • Zorg voor voldoende smokkelwaar .
  • Geen alcohol onder de 18 jaar.
Lees 2796 keer Laatst aangepast op maandag, 24 juni 2019 10:02
Log in om reacties te plaatsen