maandag, 25 maart 2024 07:28

Zuid Afrikaanse maskers maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bij veel bijzondere gebeurtenissen in Zuid Afrika waarbij gedanst wordt, gebruiken de mensen ook maskers. Deze dienen er soms voor om boze geesten weg te jagen, om bepaalde personen uit te beelden of om onherkenbaar te zijn. Met je groep kun je heel goed zelf maskers maken.

Beschrijving van de activiteit

Je geeft de kinderen de materialen en laat ze hiervan maskers maken. Knip eerst de juiste vorm uit het karton en daarna kun je met het versieren beginnen.

Bedenk van tevoren, waarvoor je het masker wil maken. Wil je er boze geesten mee verjagen of moet je juist lijken op een bepaalde persoon of een bepaald dier. Maak aan de zijkant touwtjes of elastiek vast om het masker voor je gezicht vast te kunnen zetten.

Benodigd materiaal

Voor het masker:

 • karton,
 • kartonnen bordjes of papieren zakken

Voor het versieren:

 • veren,
 • crêpe papier,
 • wol,
 • pingpongballetjes als neus bijvoorbeeld,
 • waterverf,
 • scharen,
 • lijm,
 • nietjes,
 • plakband,
 • touw of elastiek om het masker te bevestigen.

Veiligheid

.

Tips

.

Aanvullende informatie

Lees 152 keer Laatst aangepast op maandag, 25 maart 2024 19:09
Log in om reacties te plaatsen