maandag, 13 februari 2023 12:44

Het Bostrefbal

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Doel

Bij het spel "BosTrefbal" worden er twee gelijke teams samengesteld.

Beschrijving van de activiteit

Bij het spel "BosTrefbal" worden er twee gelijke teams samengesteld. Het spel bestaat uit verschillende rondes. In de eerste ronde proberen beide teams zoveel mogelijk punten te verdienen, zodat ze in latere rondes spullen uit het bos kunnen worden gehaalt. In de eerste ronde starten de spelers binnen de lijnen van het speelveld. Het doel van het spel is om andere spelers uit te gooien (1 punt) of door middel van een vangbal (2 punten) punten te scoren. Als je door een bal geraakt wordt, ga je naar het buitenvak staan (rondom het speelveld van de tegenstander). Als je in het buitenvak iemand uitgooit, mag je weer terug naar het veld (binnen het speelveld). Wanneer alle spelers van het andere team uitgeschakeld zijn of de tijd om is, kijken we welk team het meeste spelers heeft uitgegooid. Het winnende team krijgt 25 extra punten en het verliezende team 15 punten. Het aantal punten staat gelijk aan het gewicht van de objecten die de groep uit kiest in kilo's/hoeveelheden

regels

 • Een speler is af bij een rechtstreekse treffer. En via een stuiter telt niet. Bij een rechtstreekse vangbal is de werper af.
 • Lopen met de bal is afhankelijk van de leeftijd (niet)toegestaan.
 • Een speler die af is gaat rondom het speelveld van de tegenpartij staan. Indien iemand van de tegenpartij wordt afgegooid, mag de speler terug naar het eigen vak.
 • Zowel binnen als buiten de bunker mag men afgegooid worden.
 • Minimaal 1 speler moet zich buiten de bunker bevinden.
 • Op de bunker klimmen is niet toegestaan.
 • Het team dat iedereen afgooit is de winnaar.

 

Benodigd materiaal

 • Trefbal (Andere ballen)
 • Een speelterrein.
 • Artikelen om de buitenlijn te markeren.
 • Natuurlijke materialen om bunkers te maken.
 • Eventueel een weegschaal voor het gewicht van de artikelen. 

Aanvullende informatie

Lees 537 keer Laatst aangepast op zondag, 19 februari 2023 11:29
Log in om reacties te plaatsen