zondag, 24 april 2022 17:53

Spelen met vuur op afstand

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak op een mythische manier een vuur aan, waarvan het startpunt minstens twee meter van de houtstapel af is. Je mag iets ludieks bedenken om het vuur deze afstand te laten afleggen.

Beschrijving van de activiteit

Lucifer is de naam van de duivel. Door deze uitvinding kunnen we de duivel temmen. Het is immers veel veiliger dan de toen gebruikelijke zwavelstokjes. Tevens gaf de naam een verwijzing naar de klassieke oudheid en op deze manier eerder bij de aristocratie van die tijd geaccepteerd.  Het was voor het eerst dat je gemakkelijk vuur kon maken.

Maak op een mythische manier een vuur aan, waarvan het startpunt minstens twee meter van de houtstapel af is. Je mag iets ludieks bedenken om het vuur deze afstand te laten afleggen. Je kunt ook kijken of je met elektriciteit (laagspanning)een vuur kunt maken.  

Benodigd materiaal

  • Brandbaar materiaal
  • Katalysator
  • Zuurstof en warmte (verbrandingstemperatuur)

Veiligheid

  • Houd de regels van spelen met vuur in de gaten.
  • Zorg dat je het vuur meester blijft door een van de drie elementen te kunnen beïnvloeden: warmte, brandbaar materiaal of zuurstof.

Tips

Aanvullende informatie

Lees 712 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 juni 2022 17:51
Log in om reacties te plaatsen