dinsdag, 27 april 2021 14:56

Het blotevoetenpad van Hotsjietonia

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ervaren hoe het is om met je blote voeten over verschillende ondergronden te lopen.

Beschrijving van de activiteit

Achter het huisje van Bas Bos en Rebbel loopt een heel speciaal pad het bos in. Dit pad is niet bedoeld voor normale wandelaars, nee. Dit pad is bedoeld voor de wandelaars op blote voeten, ook bekend als het blotevoetenpad van Hotsjietonia. Dit pad is dus bedoeld om met je blote voeten overheen te lopen. Het blotevoetenpad bestaat uit verschillende soorten ondergronden en materialen; van simpel zand tot kiezelsteentjes. Het voelt dus heel bijzonder om met je blote voeten over al deze ondergronden te lopen.

Wij gaan nu samen naar dit blotevoetenpad toe en dan gaan we zelf zien hoe het is om hierover te lopen. De eerste keer dat je over dit pad loopt, doe je dat gewoon normaal met je ogen open. Let goed op: waar sta je op en hoe voelt het aan? De tweede keer lopen is speciaal. De tweede keer doe je dit met je ogen dicht! Lukt het jou om te raden over welke ondergrond je aan het lopen bent?

Benodigd materiaal

 • Verschillende soorten materiaal om overheen te lopen. Voorbeelden zijn:
  • Zand
  • Kiezelstenen
  • Aarde
  • Modder
  • Stro
  • Water (let op dat je natte materialen op het einde doet, anders worden de andere ondergronden ook nat!)
 • Optioneel: bakken om het materiaal in te doen

Veiligheid

 • Gebruik geen scherpe materialen waaraan de Bevers zich kunnen bezeren.
 • Als de Bevers met hun ogen dicht gaan lopen, houdt dan hun hand vast zodat ze in evenwicht blijven.

Tips

Een website met leuke tips voor het maken van een blotevoetenpad: https://www.mamaliefde.nl/zelf-blotevoetenpad-maken/

Lees 608 keer Laatst aangepast op woensdag, 28 april 2021 00:47
Log in om reacties te plaatsen