donderdag, 18 februari 2021 19:40

BBQ economie

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Eten kan ook worden ingezet als zingevend programma-onderdeel. In het "spel" BBQ-economie zullen de gemoederen losgeschud worden en (uiteindelijk) tot betere samenwerking leiden. Je kunt het spel uitvoeren voor het bbq'en.

Beschrijving van de activiteit

Eten kan ook worden ingezet als zingevend programma-onderdeel. In het "spel" BBQ-economie zullen de gemoederen losgeschud worden en (uiteindelijk) tot betere samenwerking leiden. Je kunt het spel uitvoeren voor het bbq'en.

Deel de scouts in in vier groepen, die ieder slechts een van de volgende zaken 'bezitten':

  • "Arbeiders", met houtskool, aanmaakblokjes, lucifers, BBQ, rooster
  • "Jagers", met rauw vlees en rauwe vis
  • "Verzamelaars", met salades, brood, kruidenboter en sauzen
  • "Notabelen", met alle frisdrank en eventueel een kratje bier

Bij het spel mag worden onderhandeld, dat is juist het mooie. Het proces waarin dat gebeurt, is erg interessant om te zien. Vaak wordt er eerst zakelijk hard onderhandeld, inclusief de bijbehorende stress. Omdat er slechts genoeg is voor iedereen indien er wordt gedeeld zal uiteindelijk iedereen een mooie BBQ hebben.

Benodigd materiaal

  • Houtskool, aanmaakblokjes, lucifers, BBQ, rooster
  • Rauw vlees en rauwe vis
  • Salades, brood, kruidenboter en sauzen
  • Frisdrank en eventueel een kratje bier

Tips

Lees 1740 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 08:58
Log in om reacties te plaatsen