zondag, 07 juni 2020 10:43

Bordspel uit de tweede wereldoorlog

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een spel spelen die in de tweede wereld oorlog werd uitgedeeld.

Beschrijving van de activiteit

Het zelfbeschermingspel leert de mensen wat ze allemaal moeten doen om brand veroorzaakt door een bombardement te voorkomen. Bijvoorbeeld: de ramen goed verduisteren en de zolder opruimen en.... speel en leer!

Het lijkt op een normaal bordspel. Maar het is niet zo gezellig als het lijkt. Tijdens de Tweede Wereldoorlog komt een spel uit met tips hoe je je het beste tegen bommen kunt beschermen.

'Het Zelfbeschermingsspel' lijkt een beetje op Ganzenbord. Maar op de vakjes staat belangrijke informatie.

Het spel is gemaakt door de Luchtbeschermingsdienst. Dat is een organisatie die gaat over veiligheid. Ze plaatsen ook advertenties in de krant en maken reclamefilmpjes met tips. Een van de filmpjes met tips gaat over vluchtkoffers. Ze zeggen dat het slim is om een koffer klaar te zetten met daarin belangrijke spullen, zoals geld en wat kleren. Als je dan moet vluchten, heb je alles bij de hand.

Benodigd materiaal

  • Dobbelsteen
  • Pionnen
  • Het bordspel uitgeprint (liefst op A3)

Ben je enthousiast over dit thema en/of wil je er meer over weten? Kijk dan op vrijheid.scouting.nl

Daar vind je onder andere het verhalenproject met verschillende persoonlijke verhalen van scouts die in de oorlog actief waren. Klik op het kaartje om te zien welke verhalen zich bij jou in de buurt hebben afgespeeld.

 

Aanvullende informatie

Lees 2633 keer Laatst aangepast op donderdag, 25 april 2024 18:17
Log in om reacties te plaatsen