zaterdag, 06 juni 2020 15:54

Jungle heerlijkheden van Baloe

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Koken uit de natuur.

Beschrijving van de activiteit

Baloe komt net uit zijn winterslaap. Hij heeft trek omdat hij de gehele winter niet gegeten heeft. Terwijl Baloe van de Talaab poel naar het wolvenhol loopt valt hem op hoe de Jungle aan het veranderen is. In het voorjaar komen bloesems en blaadjes aan de bomen. Plantjes schieten uit de grond. De natuur wordt in snel tempo groen. Het gras begint te groeien en ook tussen de tuintegels groeit weer van alles. Na een winter van rust moet er weer in de tuin worden gewerkt: het gras gemaaid, de borders aangeharkt, bloemetjes geplant en de stoep geveegd.

Haal het onkruid niet te snel weg. Sommige wilde planten zijn eetbaar, lekker en gezond. Maak voor Baloe bijvoorbeeld brandnetelsoep of zevenbladstamppot.

Raksha laat Mowgi en Shanti bij het onkruid wieden op zoek gaan naar brandneteltopjes en/of zevenblad voor de avondmaaltijd. Omdat brandnetels prikken pluk je de jonge topjes van de brandnetel met tuinhandschoenen. Zevenblad herken je doordat er altijd zeven blaadjes aan een stengel zitten.

Brandnetelsoep

verzamel brandneteltopjes, een halve emmer vol, en was de topjes schoon. Kook een liter water in een soeppan met bouillonblokjes erbij en doe dan de brandneteltopjes in het kokende water. 3 minuutjes koken, doorroeren en de soep is klaar. Je hebt een helder groentesoepje met heerlijk zacht smakende brandneteltopjes. Soep zonder prik!

Zevenbladstamppot

Knip de bladeren van zevenblad in reepjes (een flinke bak vol!). Kook aardappelen en stamp ze met een klontje boter en wat zout en peper. Kook de zevenbladreepjes 3 minuutjes en giet af. Prak de reepjes zevenblad door de aardappelen.

Benodigd materiaal

 • Tuingereedschap
 • Tuinhandschoenen
 • Brandneteltopjes
 • Zevenblad
 • Emmer
 • Soeppan
 • Bouillonblokjes
 • Water
 • Aardappelen
 • Boter
 • Zout en peper

Veiligheid

Gebruik handschoenen bij het plukken van de brandnetels

Lees 1021 keer Laatst aangepast op zondag, 07 juni 2020 14:34
Log in om reacties te plaatsen