maandag, 31 augustus 2015 02:00

Videoclips over vrijheid maken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Op een creatieve manier de deelnemers bewust maken van het begrip 'vrijheid'.

Beschrijving van de activiteit

Er zijn veel verschillende muziekstromingen, zoals popmuziek, rap, R&B, smartlap, enz. In elke stroming komen protestliederen voor. Deze gaan bijvoorbeeld over oorlog en vrede maar ook over onderwerpen die daar nauw aan verwant zijn, zoals zinloos geweld, angst, vooroordelen en discriminatie. Hieronder staan een paar voorbeelden van Human Rights top 10:

 1. Get Up, Stand Up; Bob Marley & The Wailers
 2. Chimes of Freedom; Bob Dylan
 3. Give Peace a Chance; John Lennon
 4. Free Nelson Mandela; Special A.K.A.
 5. Biko; Peter Gabriël
 6. They dance Alone; Sting
 7. Mothers of Disapeared; U2
 8. Village Ghetto Land; Stevie Wonder
 9. Glad to Be Gay; Tom Robinson Band
 10. If I Had a Rocket Launcher; Bruce Cockburn

Laat iedere ploeg / groepje een songtekst uitkiezen en daarbij een videoclip maken. Voordat de jeugdleden daarmee aan de slag gaan, is het verstandig om de tekst van het liedje goed door te nemen. Wat wordt er precies mee bedoeld? De volledige teksten zijn ondermeer te vinden op www.lyrics.com. Je kunt de jeugdleden ook vragen zelf songteksten mee te nemen. De vertoning van de clips geeft aanleiding tot een goed gesprek.

Benodigd materiaal

 • Verkleedspullen.
 • Schmink.
 • Videoapparatuur.
 • Geluidsapparatuur.
 • Songteksten.

Tips

 • Amnesty heeft met het muziekblad Oor een bijlage gemaakt met songteksten die aansluiten bij het onderwerp oorlog en vrede.
 • Het is ook mogelijk ze te draaien op een ouderavond.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 16 Vrede, veiligheid en rechtvaardigheid.

Ben je enthousiast over dit thema en/of wil je er meer over weten? Kijk dan op vrijheid.scouting.nl

Daar vind je onder andere het verhalenproject met verschillende persoonlijke verhalen van scouts die in de oorlog actief waren. Klik op het kaartje om te zien welke verhalen zich bij jou in de buurt hebben afgespeeld.

Aanvullende informatie

Lees 2260 keer Laatst aangepast op donderdag, 25 april 2024 19:13
Log in om reacties te plaatsen