woensdag, 13 maart 2024 17:39

Op safari in Zuid Afrika

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

In Zuid-Afrika leven heel veel diersoorten. Deze dieren leven volgens een bepaalde rangorde, zij vormen een eigen voedselketen. Door middel van deze variatie op het bekende spel stratego leren de kinderen Afrikaanse dieren kennen. De ‘vlag’ is in dit spel voedsel. Veel dieren zijn beschermd en er wordt een heleboel aan gedaan om dit ‘wildlife’ in stand te houden. De Zuid-Afrikanen gaan heel zorgvuldig om met hun natuur en hebben veel nationale parken, waar je maar met een beperkt aantal bezoekers per dag in mag.

Beschrijving van de activiteit

In Zuid-Afrika leven heel veel diersoorten. Deze dieren leven volgens een bepaalde rangorde, zij vormen een eigen voedselketen. Door middel van deze variatie op het bekende spel stratego leren de kinderen Afrikaanse dieren kennen. De ‘vlag’ is in dit spel voedsel. Veel dieren zijn beschermd en er wordt een heleboel aan gedaan om dit ‘wildlife’ in stand te houden. De Zuid-Afrikanen gaan heel zorgvuldig om met hun natuur en hebben veel nationale parken, waar je maar met een beperkt aantal bezoekers per dag in mag.

Een bijeenkomst kun je samen met de kinderen plaatjes opzoeken van de dieren. Zorg dat je eventueel de plaatjes kunt kopiëren. Je plakt de plaatjes op de kaartjes en vermeld het nummer van de rangorde erbij. Hoe hoger je nummer, des te lager in rang ben je. Dus de olifant is nummer 1 en het luipaard nummer 5. De spelregels zijn hetzelfde als bij het normale stratego. Er worden 2 ploegen gemaakt en beide ploegen verstoppen hun ‘voedsel’. Een bom, in dit spel een walvis kan niet tikken en tik je de walvis aan moet je dus jouw kaartje afgeven. De nagapie is de enige die de olifant kan uitschakelen. In de buurt van het voedsel zit een begeleider om de kaartjes in ontvangst te nemen en/of uit te delen. Is het voedsel van de andere partij door een ploeg gevonden dan brengen ze dit voedsel naar de startplaats met een begeleider. Deze fluit af en dat is het einde van het spel.

Variatie

Wil je op een andere manier de kinderen kennis laten maken met Afrikaanse dieren? Maak dan samen met de kinderen een dieren-memoryspel.

Kinderen vinden het vaak leuk om dingen op te zoeken en uit te knippen. Tijdens de activiteit kun je dan tegelijk wat vertellen over de dieren in het spel.

Het spel is eenvoudig te maken. Zorg dat je van alle dieren 2 gelijke plaatjes hebt, plak ze op kartonnetjes en klaar, 20 dieren is 40 plaatjes en kartonnetjes.

Het kan ook een idee zijn iemand van het Wereld Natuur Fonds te vragen om iets over deze dieren te komen vertellen.

Benodigd materiaal

Een dierenstratego-spel met kartonnen kaartjes in de volgende verhouding:

 • 1 olifant
 • 2 leeuwen
 • 4 kameelperden,
 • kameelperd is Afrikaans voor giraffe
 • 6 neushoorns
 • 8 luipaarden
 • 8 kwagga’s, een kwagga is een bruinzwarte zebra
 • 10 blauwapen
 • 12 gemsbokken
 • 20 aardvarkens
 • 3 nagapies, een nagapie is een kleine Afrikaanse aap
 • 12 walvissen
 • 2 x een zakje ‘voedsel’

Veiligheid

.

Tips

.

Aanvullende informatie

Lees 110 keer Laatst aangepast op vrijdag, 15 maart 2024 07:34
Log in om reacties te plaatsen