maandag, 08 januari 2024 00:15

Last Minute box: Identiteit

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Last Minute box: Identiteit

Beschrijving van de activiteit

Energizer 1: Geef me een 10 

De energizer wordt gespeelt in ploegen, elke ploeg krijgt een lijst met vragen/opdrachten die ze binnen 10 minuten opgelost moeten hebben. De bedoeling van de opdracht is dat de scouts in een team werken, door achteraf met elkaar te evalueren wat ieders rol in de ploeg was, leren de scouts meer over zichzelf. Verzin zelf 10 leuke opdrachten die binnen 10 minuten te doen zijn of maak gebruik van de onderstaande voorbeeldopdrachten. 

 1. Zoek uit hoeveel broers/zussen/brussen iedereen in de ruimte in totaal heeft. 
 2. Welke muziekinstrumenten worden er door de personen in deze ruimte allemaal bespeelt? 
 3. Maak een gedicht over je ploeg/over de scouts. 
 4. Maak een menselijke piramide met je ploegleden. 
 5. Hoeveel personen in deze ruimte hebben er bruine ogen? 
 6. Maak een foto waarop iedereen een gek gezicht trekt. 
 7. Wat is het meest voorkomende lievelingseten van de personen in deze ruimte? 
 8. Maak een yell. 
 9. Creëer jullie eigen dansje. (Superleuk voor op sociale media.) 
 10. Hoeveel personen in deze ruimte zijn niet geboren in de gemeente/dorp/stad waar we nu zijn? 

Bespreek na de opdracht in de troep hoe de opdracht is gegaan. Het is niet erg als er ploegen zijn die de opdrachten niet af hebben kunnen maken, of dat antwoorden goed of fout zijn. Bij deze opdracht is het belangrijk dat er wordt gekeken naar ieders rol in de ploeg. 

Energizer 2: Buurtkaart 

Vertel als leiding over de kaart van jullie woonplaats/regio welke zich denkbeeldig op de grond van de ruimte bevindt. Teken eventueel ter verduidelijking de randen van de woonplaats op de grond, noord-oost-zuid-west, belangrijke randwegen, belangrijke gebouwen. De scouts moeten gaan staan op de plek waar ze wonen, ieder voor zich. Doe dit één voor één voor het overzicht. Laat ze vervolgens iets vertellen over een andere hobby dan Scouting, de wijk waar ze in wonen, de buren, favoriete speel- of hangplek. 

Hoofdactiviteit: Diversiteitenspel 

De troep wordt door middel van rollenkaartjes in vier verschillende groepen verdeeld: groep 1 tot en met groep 4. De instructies die zij allen krijgen, is dat zij absoluut niet mogen praten en dat als zij het niet eens zijn, ze altijd mogen kiezen voor groep 5. Laat de groepen om de beurt langs komen voor de groepsinstructie en neem de regels en gebruiken van de groep duidelijk met ze door. 

Bespreek de activiteit na op de opgedane ervaringen. Hoe was het om bij je groep te horen? Wat waren de gewoontes en gebruiken van jouw groep? Hoe was het om van groep te wisselen? Hoe was het om uit een groep gezet te worden? Hoe was het om geweigerd te worden door een groep? Hoe merk je dat je gediscrimineerd wordt en wat doet dat met je? Is dat vergelijkbaar met hoe deze activiteit voelde?  

Controleer voordat je als leiding deze activiteit afrondt of er nog dingen zijn die nog niet genoeg zijn afgerond. Benoem dat het een spel was en dat iedereen weer uit z’n rol stapt. 

Instructies voor de groepen

 • Groep 1 is de grootste groep en ook de dominante groep (ongeveer 9 personen).  
 • Groep 2 wil met de hele groep onderdeel zijn van groep 1 (ongeveer 4 personen).  
 • Groep 3 wil allemaal onderdeel zijn van groep 1 (ongeveer 4 personen)  
 • Groep 4 wil via groep 2 of groep 3 onderdeel worden van groep 1 (ongeveer 3 personen)  
 • Groep 5 iedereen is hier welkom

Benodigd materiaal

 • Papieren met groepsnummers  
 • Rollenkaartjes voor groep 1 t/m groep 4 
 • Papieren met groepsbeschrijving per groep (zie bijlage) 

Aanvullende informatie

Lees 882 keer Laatst aangepast op maandag, 08 januari 2024 21:56
Log in om reacties te plaatsen