donderdag, 16 september 2021 13:51

Groene pannenkoeken bakken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Pannenkoeken bakken met eetbare planten.

Thema introductie bevers

Bas Bos komt het bos uitzetten met een mand vol met kruiden en planten als hij Stuiter aan ziet komen. Heb jij wel eens groene pannenkoeken uit de natuur gehad vraagt Bas aan Stuiter. Nu word Stuiter nieuwsgierig: Pannenkoeken zijn tocht niet groen? waarop Bas antwoord: de pannenkoeken van Rozemarijn misschien niet maar mijn natuurpannenkoeken wel.

Thema introductie welpen

Jacala ligt vlak bij de Talaab poel op het droge als Mowgli en Shanti aan komen lopen. Er hangt een heerlijke lucht van versgebakken pannenkoeken Maar Mowgli en Shanti zien in eerste instantie geen pannenkoeken. Pzs als ze beter kijken zien ze een stukje pannenkoek in het gras liggen. Mowgli en Shanti worden nu nieuwsgierig: Hoe komt die pannenkoek nou zo groen? Jacala legt uit dat de kleur komt van planten uit de jungle die hij eerst heeft gezocht

Beschrijving van de activiteit

Waar groen is zijn eetbare planten te vinden. Vol vitamines en mineralen. Gezond dus, als je tenminste weet welke planten je kunt eten. Pluk alleen fris uitziende jonge blaadjes, waarvan je zeker weet dat ze eetbaar zijn.

Bijvoorbeeld:

 • brandneteltopjes (bovenste 6 blaadjes)
 • paardenbloemblad
 • weegbreeblad
 • zevenblad
 • duizendblad
 • blad van de kleine veldkers
 • kleefkruidblad

Groene pannenkoeken worden meestal met spinazie gemaakt voor de echte krachtpatsers. Ook leuk om ze te maken met supergezonde zelfgeplukte eetbare planten.

Recept voor 10 groene pannenkoeken

 • Ga op jacht naar eetbare planten, was de blaadjes en haal de harde steeltjes eraf.
 • Pureer de blaadjes met 500ml melk zo fijn mogelijk.
 • Klop 2 eieren los met een snufje zout. Roer er 250g bloem doorheen en de melk met gepureerde blaadjes.
 • Laat de smaak van de planten een half uur in het beslag trekken en giet dan door een zeef om de plantenresten eruit te halen.
 • Bak pannenkoeken van het beslag.

Benodigd materiaal

 • 2 handen verse blaadjes van eetbare planten,
 • 250g bloem,
 • 500 ml melk,
 • 2 eieren,
 • snufje zout,
 • beslagkom,
 • blender,
 • zeef,
 • koekenpan
 • warmtebron

Tips

Voor een uitgebreid overzicht van eetbare wilde planten: wildpluk kalender

Aanvullende informatie

Lees 1059 keer Laatst aangepast op zondag, 19 maart 2023 14:24
Log in om reacties te plaatsen