zondag, 02 mei 2021 16:49

Bootje varen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Laat een raderbootje zover mogelijk zelfstandig varen.

Beschrijving van de activiteit

introductie voor welpen

Bagheera heeft een bootje gemaakt en laat deze varen op de Talaab poel. Broer Wolf komt langs gelopen en ziet dit en wil ook een bootje maken. Bagheera helpt hem en zodra het bootje klaar is laten ze allebei hun bootje varen en kijken welk bootje het verste komt. Omdat de bootjes te ver in het water liggen en ze het niet goed kunnen zien helpt Malchi met het meten van de afstand.

het spel

Sommige plekken van de Talaab poel zijn diep genoeg om een bootje te laten varen. Hoe ver kom jij met een bootje? Waterwelp of niet, deze opdracht kunnen alle welpen uitvoeren. Het bootje gaan jullie namelijk zelf maken. Bekijk het filmpje (zie tips) en maak een radarbootje van ijsstokjes, piepschuim en elastiekjes. Zijn de bootjes klaar? Dan is het tijd om de bootjes te testen. Wie van jullie horde kan zijn bootje de grootste afstand laten afleggen?

Bewijs

Maak een filmpje waarin te zien is dat het raderbootje wordt opgewonden en vervolgens langs een rolmaat een afstand in het water aflegt. Zorg dat de maten op de rolmaat goed zichtbaar zijn. Het filmpje mag niet worden bewerkt.

Voorwaarden

 • Het bouwwerk mag alleen bestaan uit de hieronder beschreven materialen.
 • De afstand wordt gemeten vanaf het startpunt van de voorkant van het bootje tot het eindpunt van de achterkant van het bootje.
 • Laat het bootje starten bij het begin van de rolmaat.
 • Het bootje mag zich alleen door middel van het radarmechanisme door het water voortbewegen. Andere voortbewegingsmethode, zoals wind, zijn niet toegestaan.
 • De recordpoging mag alleen in stilstaand water worden uitgevoerd.
 • Bij een gelijke eindstand, wint de horde die als eerste het record instuurde.

Benodigd materiaal

 • IJsstokjes
 • Piepschuim
 • Mesje
 • Lijm
 • Elastiekjes
 • Rolmaat
 • Water waarin het bootje kan varen en camera

Tips

Lees 715 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 13:30
Log in om reacties te plaatsen