dinsdag, 12 januari 2021 12:28

Winterwonderland in Hotsjietonia

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Actief bezig met sneeuw

Beschrijving van de activiteit

Rebbel kijkt naar buiten een baalt een beetje: ze wil graag sneeuwpoppen maken en een sneeuwballengevecht houden, maar er ligt geen sneeuw. Professor Plof heeft hier wel een oplossing voor: zelf sneeuw maken!

Als het heeft gesneeuwd ziet het landschap eruit als een winterwonderland. Het is natuurlijk mogelijk dat we een zachte winter krijgen waarbij helemaal geen sneeuw valt. In dat geval kun je zelf nepsneeuw maken
met het volgende recept:

Meng een pakje baking soda met een halve bus scheerschuim. Doe er eventueel glitters doorheen voor een glinsterend effect. Kneedt tot het eruit ziet als sneeuw. Deze nepsneeuw voelt koud aan, je kunt er sneeuwballen en zelfs een klein sneeuwpopje mee maken.

Neem een kartonnen ondergrond en bedek deze met nepsneeuw als basis voor een miniatuur winter wonderland. De bevers maken bomen van kleine dennentakjes.

Door de takjes in een voetstukje van klei te drukken blijven de boompjes rechtop staan. Plaats de boompjes in het wonderland en doe er wat nepsneeuw op. De bevers knippen uit oude kerstkaarten mensen, dieren, huisjes. Deze drukken ze eveneens in een voetje van klei en plaatsen ze rechtop in het winter wonderland.

Benodigd materiaal

  • Baking soda,
  • Scheerschuim
  • Karton
  • Dennentakjes en dergelijke
  • Klei
  • Oude kerstkaarten
  • Scharen
Lees 1316 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 januari 2021 13:12
Log in om reacties te plaatsen