maandag, 31 augustus 2015 02:00

Eetbaar in het water

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De wolven komen terug van de jacht en de opbrengst viel wat tegen. Baloe, de leermeester, besluit dan Mowgli te leren dat er ook andere manieren zijn om eten te krijgen. Samen gaan ze naar de Waingoenga rivier en gaan eten verzamelen. Als ze genoeg verzameld hebben lopen ze terug naar het Wolvenhol en gaan het eten klaar maken.

Beschrijving van de activiteit

Bij deze activiteit ga je eerst kijken wat eetbaar is in het water, daarna kies je iets uit om daadwerkelijk te gaan bereiden. De welpen gaan eerst in tijdschriften zoeken naar plaatjes van 10 planten of dieren die in het water leven en die je kunt eten (denk daarbij aan bepaalde soorten zeewier, schelpdieren en vissen). Met die tien plaatjes kunnen de Welpen vervolgens een menu verzinnen. Na het verzinnen gaan de Welpen echt iets uitvoeren. Koop stukken vis, dit kan bijvoorbeeld pangasius filet zijn. Daarna kunnen de leden die klaar maken. Natuurlijk moet de tafel ook netjes gedekt zijn, met aankleding die past bij water of vissen.

Voorbereidingstijd

Materialen regelen.

Benodigd materiaal

  • Tijdschriften met dieren
  • Ingredienten voor een vis maaltijd

Tips

Lees 1560 keer Laatst aangepast op zondag, 08 maart 2020 14:38
Log in om reacties te plaatsen