maandag, 31 augustus 2015 02:00

Reddingsvest estafette (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

In een competatief spel reddingsvesten snel leren aantrekken en deze door elkaar te controleren.

Beschrijving van de activiteit

Welpenthema introductie

Raksha heeft gehoord van Mowgli’s en Shanti’s plannen om te gaan varen. Ongerust spreekt ze hen aan. Ze vraagt of het wel veilig is. Dan herinnert Shanti zich de reddingsvesten die sommige dorpelingen gebruiken. Zou Raksha dat een goed idee vinden?

Het oefenen

Om te oefenen met het omdoen van de reddingsvesten wordt er een estafette gedaan, met twee nesten tegen elkaar. Er moet eerst langs het parcours gerend worden, dan moet het vest worden aangetrokken samen met een andere welp van het groepje. Daarna rent degene met het vest naar het checkpoint, waar gekeken wordt of het vest goed zit. Dit controleren kan gedaan worden door leiding of een ervaren welp. Als het vest niet goed zit, wordt de welp teruggestuurd naar zijn maatje. Zit het wel goed, dan mag hij terug naar de start om het vest uit te doen en te geven aan de volgende. Dan gaat de volgende welp naar de welp die eerst hielp en dan mag hij het vest aantrekken. Die rent dan om te checken, enz. enz.

Benodigd materiaal

  • Reddingsvesten
  • Evt. Parcours voorwerpen (locatie en mogelijkheden afhankelijk)
Lees 1118 keer Laatst aangepast op dinsdag, 27 oktober 2020 19:17
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

Veilig & Gezond

Duur

5-15 min

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen

Leeftijdsgroep

7-11 welpen11-15 scouts

Locatie

Grasveld, speelveldOp en om het water