vrijdag, 16 augustus 2019 14:36

Natuurlijke nestkast

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Zelf een nestkast maken met natuurlijke materialen.

Beschrijving van de activiteit

Zodra de lente zich aankondigt krijgen vogels het heel druk. Er moet een nieuw huis gevonden of gebouwd worden. De mannetjes fluiten uit volle borst om indruk te maken op de vrouwtjes. Er moet gepaard worden, eitjes gelegd en uitgebroed en daarna moet het altijd hongerige kroost worden gevoed tot de kleintjes groot genoeg
zijn om uit te vliegen. Om pa en ma vogel een beetje te helpen, kunnen de kinderen een nestkastje maken. Hoe leuk is het om dat te doen met zelf gevonden materialen en een eigen ontwerp? Voor uitgebreide uitleg en 25 schitterende ontwerpen ter inspiratie.

Stap 1. Hout en andere materialen verzamelen: Zoek naar dood hout op de grond, waar de schors nog omheen zit. Dat doen vogels ook. Onderzoek of het geschikt is, het hout mag niet rot zijn en er mogen geen insectengaten of zachte plekken inzitten.

Stap 2. Ontwerpen: Laat je voor de vormgeving inspireren door de gevonden materialen. Hoe kun je daar een
leuk huisje mee maken? Maak een werktekening.

Stap 3. Maken:

  • Zorg dat het huisje een stevige bodem heeft, zodat het nestje er niet doorheen kan zakken.
  • Maak het huisje waterdicht, zodat het niet binnenregent.
  • Let erop dat er geen spijkers uitsteken, waar vogeltjes zich aan kunnen verwonden.
  • De grootte van het invlieggat is belangrijk, hoe kleiner het gat, hoe kleiner het vogeltje dat in het huisje zal
    gaan wonen. Schuur de rand van het invlieggaatje mooi glad, zodat de vogel zich niet zal bezeren.

Stap 4: Hang alle nestkastje stevig op, op een veilige beschutte plek: uit de wind en zodanig dat er geen poezen bij kunnen. Zorg ervoor dat het nestkastje niet kan vallen. Leuk om in de gaten te houden of en welke vogels erin gaan nestelen. Een handige techniekleraar kan wellicht een webcam bevestigen om het grootbrengen en uitvliegen van de jongen te volgen.

Benodigd materiaal

Materialen uit de natuur

Tips

Met vogels meekijken: Beleef de lente

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.

Lees 1257 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 11:23
Log in om reacties te plaatsen