vrijdag, 21 juni 2019 17:11

Treinreis door Azië

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Korte omschrijving

We maken een reis door verschillende Aziatische landen met de (snel)trein. We houden op een kaart onze afgelegde weg bij.

Themaverhaal

Een wereldreiziger is op zijn/haar reis een belangrijk object kwijtgeraakt.

De bevers gaan met de trein door Azië reizen, naar de landen waar de wereldreiziger is geweest om dit object te zoeken.

Ze beginnen, natuurlijk, in Nederland. Hier spelen ze spelletjes die met Nederland te maken hebben.

Daarna begint de reis: Nadat ze hun kaartje aan de machinist hebben laten zien, stappen ze de trein in en gaan ze naar Azië.

Bij Istanboel worden ze tegen gehouden door douaniers. Ze merken dat de bevers niet gevaarlijk zijn, omdat ze de quizvragen over Azië goed beantwoorden. Daarna vertellen ze allemaal dingen over Turkije en spelen ze samen met de bevers het douanespel.

De trein zal binnenkort weer vertrekken, dus kijken we met zijn allen op de kaart om te zien waar we zijn geweest. Daarna laten de bevers hun kaartje zien en moeten ze snel de trein in.

De eerste echte halte van de reis is Saoedi-Arabië. Hier staat al iemand op ze te wachten. Hij vertelt wat over zijn land, onder andere dat er veel woestijnen zijn. Misschien is de wereldreiziger hier wel het object kwijtgeraakt... Ze besluiten (samen met de leiding) in het zand op zoek te gaan naar het object: elk stukje van de zandbak moet worden omgespit. Het object van de wereldreiziger ligt er niet, maar wel een schat! In groepjes gaan de bevers zandkastelen bouwen, omdat sommige mensen in Saoedi-Arabië heel rijk zijn door de olie in het land.

De bel van de trein gaat weer: tijd om op de kaart te kijken welke afstand we hebben afgelegd en de bevers gaan de trein in.

De volgende halte is India. Hier is de drukte en de gezelligheid al op het station te horen. De reisleider vertelt wat over het land. Omdat India zo kleurrijk is, knutselen we iets vrolijks (bijvoorbeeld bloemen) met veel kleuren. Ook eten we in India ons avondeten. Na het avondeten is het tijd voor een disco met veel muziek.

De bel van de trein gaat weer: tijd om op de kaart te kijken welke afstand we hebben afgelegd en de bevers gaan de trein in.

De volgende halte is China. In China maken de bevers kennis met China, ze leren dat ze met vuurwerk (boze) geesten verjagen. Dat betekent dat het tijd is voor een kampvuur met een kampvuurverhaal. Na het kampvuur is het tijd om te gaan slapen.

We ontbijten in China. Daarna spelen we Chinese muurtikkertje, maken we een Chinese hoed, spelen we 3 is te veel en doen we een tangram estafette.

De bel van de trein gaat weer: tijd om op de kaart te kijken welke afstand we hebben afgelegd en de bevers gaan de trein in.

We komen aan in Japan. Hier maken we snoepsushi van zure matten en snoepjes en gaan we sumoworstelen. Dan is het alweer tijd voor lunch. Na de lunch doen we een Japanse estafette waarbij de bevers met stokjes een marshmallow moeten vastpakken of een lepel met rijst moeten pakken en deze via een parcours naar een bak moeten brengen.

De bel van de trein gaat weer: tijd om op de kaart te kijken welke afstand we hebben afgelegd en de bevers gaan de trein in.

De laatste halte is Nepal. Na een korte inleiding gaan we de Mount Everest beklimmen (met een ladder, bierkratjes stapelen, glijbaan in een speeltuin,...). Boven op de Mount Everest ligt het object/de objecten (bv. souvenirtjes/kampaandenkens uit Azië voor de bevers) die de wereldreiziger is kwijtgeraakt.

Tijd voor de laatste treinreis: terug naar huis.

Globale planning

Aankomst en bedden opmaken

Nederland

- Hollandse leeuwen, Oudhollandse spelletjes

Istanboel

- douanespel, Aziëquiz

Saoedi-Arabië

- Zandspellen (zandkasteel bouwen, spullen in het zand zoeken, etc.)

India

- Disco, knutselen, eten

China

- Chinese muur tikkertje, Chinese hoed maken, 3 is te veel, vuur, slapen

Japan

- Snoepsushi maken, sumoworstelen, Japanse estafette (bv. met stokjes)

Nepal

- Mount Everest beklimmen

Nederland

- Ouders zijn er, afsluiten

Gekoppelde activiteiten

Lees 1802 keer Laatst aangepast op vrijdag, 21 juni 2019 18:12
Gepubliceerd in Kampthema's, 5-7 bevers, weekend
Log in om reacties te plaatsen