zondag, 19 november 2017 14:22

Minecraft blokken race

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Goed kijken, onthouden en nabouwen van een kunstwerk.

Beschrijving van de activiteit

Fleur Kleur heeft in haar werkkamer een kunstwerk gemaakt van blokken. Keet en Stuiter willen het kunstwerk na gaan maken op het plein. Ze kunnen het kunstwerk van Fleur niet naar het plein verplaatsen, dus moeten steeds heen en weer rennen om even te kijken hoe het ook alweer was.

Maak een voorbeeldtoren van bv. duplo aan een kant van de ruimte/speelveld. Leg een doek over het kunstwerk. Verdeel de bevers in kleine groepjes en geef elk groepje voldoende duploblokken om het kunstwerk na te maken. Ze mogen naar de toren toe rennen om te kijken en moeten dan goed onthouden en nabouwen wat ze hebben gezien. 

Als het groepje (denkt dat ze) klaar is, moeten ze op de grond gaan zitten met hun handen in de lucht. Dan komt de leiding om het te controleren. 

Benodigd materiaal

  • duplo blokken
  • laken
  • evt een stopwatch

Tips

  • Je kunt het moeilijker maken door het aantal keren dat je mag lopen te beperken
  • Of door 1 bever bij het kunstwerk te laten zitten, deze bever moet nu gaan proberen te vertellen hoe het kunst werk er uit ziet. De andere bever zit op het plein en bouwt het kunstwerk na.
  • Ook leuk met welpen; gebruik dan lego in plaats van duplo om het wat moeilijker te maken
Lees 1708 keer Laatst aangepast op donderdag, 29 maart 2018 13:26
Log in om reacties te plaatsen