maandag, 31 augustus 2015 02:00

Vuur op snelheid

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het oefenen met scouts van het maken van een vuur en het op juiste wijze opbouwen.

Beschrijving van de activiteit

Zorg ervoor dat er voor iedere ploeg een plek is waar zij een vuurtje kunnen stoken. Dit kan op de grond zijn, maar ook in een vuurbak. Span op circa 60 cm boven deze plek een touwtje horizontaal. Zorg dat er voldoene kleine houtjes beschikbaar zijn in de buurt. Eventueel kun je deze ook nog door de scouts eerst zelf laten maken. Het is de bedoeling dat iedere ploeg zo snel mogelijk, door middel van een vuurtje wat ze zelf moeten bouwen en laten branden, het touwtje doorbranden. De ploeg die dit het snelst voor elkaar heeft is winnaar van deze uitdaging.

Voorbereidingstijd

Afhankelijk van de beschikbaarheid van klein hout, circa 20 minuten.

Benodigd materiaal

  • Stookplekken of vuurbakken.
  • Klein stookhout.
  • Lucifers.
  • Brandblusmiddelen.
  • Touw.
  • Evt. paaltjes om het touw tussen te spannen.
  • Evt. bijl en mes als scouts zelf het hout klein moeten maken.

Veiligheid

  • Veiligheid in het omgaan met vuur.
Lees 2319 keer Laatst aangepast op donderdag, 03 december 2020 10:47
Log in om reacties te plaatsen