maandag, 31 augustus 2015 02:00

Het ruimtespel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Commando spel in ruimte-thema

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie voor bevers

Nog een beetje beduusd kijkt Fleur Kleur naar buiten; helemaal boven op de zolderkamer van haar huis had ze gehoopt een stukje van de maan te zien. Een hele grote wolk zorgt er nu zeker al minuten lang voor dat de maan niet te zien is. Een beetje verdrietig gaat Fleur terug naar binnen en pakt een boek over ruimtevaart en begint te lezen. Fleur leest niet verder dan de derde bladzijde, haar ogen zijn zo zwaar geworden dat ze wegdroomt en in haar droom denkt in een ruimteschip te wonen. Daar hoort ze allerlei woorden die Fleur nog niet helemaal snapt. Zullen de bevers de woorden snappen?

Het spel

De beverleiding vertelt een verhaal over een ruimteschip waarin de namen van ruimtes en commando's in voorkomen. De ruimtes corresponderen met bepaalde plekken in de zaal of de ruimte buiten. De bevers moeten zo snel als mogelijk bij die plek zijn als de naam van die locatie genoemd wordt. Wanneer een van de commando's genoemd wordt, moeten ze het bijbehorende gebaar maken.

Locaties: commandobrug, slaapruimte, eetruimte, sportruimte, buiten, binnen.

Commando's: klaarmaken voor de landing (liggen met je armen gekruist voor je borst -- brace), klaarmaken voor de start (liggen met je armen gekruist voor je borst -- brace), ruimte wandeling (in slowmotion rennen/springen), eten (doe alsof je een tube ruimtevoedsel leegknijpt), slapen (liggen opp de grond en/of met je handen maak je een kussen waar je je hoofd op legt), gymnastiek (op en neer springen).

Benodigd materiaal

  • Uitgewerkt verhaal.

Tips

  • Je kunt aan dit spel ook een internationaal tintje geven door er een soort postenspel van te maken en als extra naam, een land laten noemen waar de kinderen dan naar toe moeten. Het genoemde land wordt in de vorm van een post benaderd en doen de kinderen op die post een spel die bij dat land past.
  • Verder kun je per land (post) de bevers iets meer vertellen over voeding, waar het land ligt, hoeveel meisjes en jongens in dat land ook bever zijn, etc.
Lees 4511 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 13:56
Log in om reacties te plaatsen