maandag, 31 augustus 2015 02:00

Welke bever is dit nu weer?

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een van de bevers wordt geblinddoekt en moet proberen te raden zie hij voor zich heeft door aan het gezicht te voelen. Bij elk goed geraden kind verdient het een punt. Dan mag een andere bever de blinddoek voor. Het is een stuk moeilijker om iemand te herkennen aan de handen en vingers, of aan de schoenen. Span hiervoor een zeil waar alleen de handen en voeten onderuit steken. Uiteraard is bij deze variant degene die raadt hierbij niet geblinddoekt.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie voor bevers

'Het is ontzettend donker, het lijkt wel nacht. Of heeft iemand het licht uitgedaan? Of heeft Professor Plof weer een mislukte proef? Ik zie echt helemaal niets voor mijn ogen', roept Rozemarijn. 'Wat vervelend! Straks stap ik nog tegen een van de dieren aan. Nou ja, nu maar hopen dat...' Boem, knal, auw! Tegen wie bots ik nu weer op, denkt Rozemarijn. 'Au!', roept Steven. 'Kun je niet uitkijken waar je loopt?!'

Steven en Rozemarijn proberen met hun handen te zoeken naar elkaars gezicht om er achter te komen wie nu wie is. 'Sterre!' roept Steven, maar Rozemarijn zegt niets terug want Steven zit er helemaal naast. Als het dan enkele seconden stil blijft en ze voetstappen van haar weg hoort lopen roept ze hard: 'Ik ben het, ik ben Rozemarijn! En kun je het licht aan doen?'

Steven draait zich om en loopt nu richting het geluid. 'Dag Rozemarijn, poeh, wat is het donker hier, hè?' Net als Steven en Rozemarijn voetje voor voetje stappen om richting de deur te lopen schiet de kamerlamp weer aan. 'Poeh, dat was donker', zuchten beide. Goed dat het licht het weer doet!

Het spel

Een van de bevers wordt geblinddoekt en moet proberen te raden zie hij voor zich heeft door aan het gezicht te voelen. Bij elk goed geraden kind verdient het een punt. Dan mag een andere bever de blinddoek voor. Het is een stuk moeilijker om iemand te herkennen aan de handen en vingers, of aan de schoenen. Span hiervoor een zeil waar alleen de handen en voeten onderuit steken. Uiteraard is bij deze variant degene die raadt hierbij niet geblinddoekt.

Voorbereidingstijd

Enkele tot 5 minuten.

Benodigd materiaal

  • Blinddoeken of een groot zeil.

Tips

  • Dit spel is ook te spelen in de jungle. Het spel kan zich dan afspelen rond en in de Guha grotten, waar de welpen schuilen omdat het zulk slecht weer is dat zelfs Raksha en Baloe er niet door heen willen gaan.
  • Leg kinderen uit dat prikken en knijpen niet tot de basisvaardigheden behoren bij dit spel en dat oorbellen en brillen kapot kunnen.
Lees 4492 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 14:00
Meer in deze categorie: « Facebook live Een glad huidje »
Log in om reacties te plaatsen