maandag, 31 augustus 2015 02:00

Levend Scotland Yard

Beoordeel dit item
(4 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Gebaseerd op het bordspel Scotland Yard ga je door middel van berichten op jacht naar mr X. Het berichtenspel voor de roverscoutsleeftijd dat in zowel een stedelijke als een bosomgeving te spelen is.

Beschrijving van de activiteit

Tijdens het spel kunnen de groepjes op twee manieren punten scoren:

  • Door Mister X op de foto te zetten.
  • Door tussendoor foto-opdrachten te vervullen.
  • Daarnaast kun je punten verliezen als je door een ander groepje betrapt wordt in het openbaar vervoer. Het groepje dat aan het eind van het spel de meeste punten heeft, wint.

De deelnemende groepjes bewegen zich door een gebied op zoek naar Mister X. Iedere 5 minuten krijgen de groepjes de meest actuele locaties van de Misters X doorgestuurd. Door slim gebruik te maken van het wegennet en de beschikbare vervoermiddelen dienen de groepjes Mister X te arresteren – dat wil zeggen: op de foto te zetten. Daarnaast zijn er aanvullende tijdelijke foto-opdrachten. Deze zijn vooral bedoeld om de groepjes die op grotere afstand van de Misters X zitten ook iets te doen te geven en hen niet met 0 punten te laten eindigen. Echter, voor het fotograferen van een Mister X krijgt een groepje veel meer punten dan voor het vervullen van een foto-opdracht. Zie de volgende paragraaf voor een overzicht van de codes.

Voorbereidingstijd

De voorbereidingstijd van dit spel is beperkt! Zeker als je het alleen met de stam speelt kan je volstaan met een beperkt gebied en 2 mr. X-en. De spelleider belt om de de 5 minuten de Mr. X-en en stuurt daarna de deelnemende groepjes de locaties. Zorg vooraf voor een duidelijke kaart van het gebied waarmee de locaties makkelijk zijn door te geven (dmv coördinaten of iets dergelijks).

Benodigd materiaal

  • Mobiele telefoons.
  • Whatsapp-account of sms-tegoed.

Tips

  • Levend Scotland Yard valt of staat bij de mobiele telefoons. Het is heel belangrijk dat ze volgeladen zijn, dat alle benodigde telefoonnummers erin staan en dat de gebruikers bereikbaar zijn.
  • Mocht je dit spel in groter verband gaan oppakken neem dan gerust contact op met de Prinses Amalia Stam in Zeist. Zij hebben een brede ervaring met het uitvoeren van dit spel in regionaal verband.
  • Tegenwoordig gebruik je natuurlijk Whatsapp, al is het gebruik van sms ook nog steeds goed mogelijk.
  • Het is ook goed mogelijk voor deze activiteit gebruik te maken van twitter-accounts. Maak hiervoor 1 hoofdaccount aan en één voor ieder team. Stel ze zo in dat de tweets van de teams geblokkeerd zijn en alleen te lezen voor de hoofdaccount. De teams kunnen het hoofdaccount wel volgen.
Lees 9072 keer Laatst aangepast op maandag, 30 november 2020 19:27
Log in om reacties te plaatsen