maandag, 31 augustus 2015 02:00

De kapitein zegt...

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Welpen spelenderwijs laten kennismaken met de verschillende windrichtingen.

Beschrijving van de activiteit

De leiding tekent op de grond een windroos met acht windstreken. Wanneer dit spel binnen gespeeld wordt kunnen er ook A4-tjes op muren geplakt worden, waardoor duidelijk wordt welke windstreek waar is. Maak de windroos zo, dat het 'echte' noorden ook overeenkomt met het noorden van het spel.

Er is één spelleider, de rest van de kinderen staat in het midden van de zaal/ speelveld. Dan zegt de spelleider: 'De kapitein zegt ga naar het noorden'. De kinderen moeten dan naar het noorden lopen. De kapitein loodst iedereen met het zinnetje 'De kapitein zegt...' van de ene windrichting naar de andere windrichting, het tempo wordt steeds verder opgevoerd. Wanneer de kapitein zegt 'Ga naar het noorden', mogen de kinderen niet naar het noorden lopen. De kinderen luisteren dus alleen als de spelleider zegt 'De Kapitein zegt...' Dit levert leuke verwarring op, zeker wanneer het spel sneller gespeeld wordt. Je kan met punten werken als kinderen op tijd naar de goede plek zijn gegaan, of het spel spelen als een afvalrace.

Benodigd materiaal

  • Krijt, papier, of pen of iets dergelijks om een windroos te tekenen.
  • Materiaal is locatieafhankelijk.

Tips

  • Dit spel is opgenomen in het welpen vaardigheidsinsigne spoorzoeken, opdracht 2.
  • Zorg voor de echte beleving van noord, oost, zuid, west en dergelijk door ook een goede technische uitleg te geven. Laat bijvoorbeeld een kompas zien.
Lees 11672 keer Laatst aangepast op woensdag, 21 oktober 2020 16:19
Log in om reacties te plaatsen